Gå til hovedindhold

Toner til laserprinter Canon 046 H gul - høj kapacitet (5000 sider)

CanonTonere og inkjetpatronerEAN: 4549292073935

Canon CRG-046H original gul lasertoner med 5000 siders kapacitet. Sikrer skarpe farveudskrifter til I-Sensys LBP650 og MF730 serien. Læs mere

Pris fra 1.099 krtil 2.091,63 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 992,63 kr (47% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Toner til laserprinter Canon 046 H gul - høj kapacitet (5000 sider) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1099 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon 046 H Gul 5000 sider Toner 1251C002
1.099 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon CRG 046 / 1251C002 High Yellow
1.164 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toner til laserprinter Canon 046 H gul - høj kapacitet (5000 sider)
-6%1.179 kr
Før 1.259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toner til laserprinter Canon 046 H gul - høj kapacitet (5000 sider)
-6%1.199 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon 046 H Gul 5000 sider Toner 1251C002
1.299 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon Toner 1251C002 046H Gul
-28%1.306 kr
Før 1.809 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Canon Canon 046H Tonerkassette Gul 1251C002 Modsvarer: N/A
1.529 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Toner Gul 046h 5k - Mf732
1.869 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Canon Toner CRG 046h gul, 5000 Sider
1.933,11 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
CANON CRG 046 HC gul
2.091,63 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toner til laserprinter Canon 046 H gul - høj kapacitet (5000 sider) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toner til laserprinter Canon 046 H gul - høj kapacitet (5000 sider) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.099 kr1.099 krKøb
2Proshop DK1.164 kr1.164 krKøb
3Boligcenter DK1.179 kr1.179 krKøb
4Vivas DK1.199 kr1.268 krKøb
5Ultrashop1.299 kr1.299 krKøb
6Teknikproffset DK1.306 kr1.365 krKøb
7InkClub DK1.529 kr1.529 krKøb
8Dustin DK1.869 kr1.955,25 krKøb
9Hertels Boresko1.933,11 kr1.933,11 krKøb
10RedOffice Konpap2.091,63 kr2.091,63 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Canon CRG-046H Gul Lasertoner

Canon

Canon CRG-046H original gul lasertoner med 5000 siders kapacitet. Sikrer skarpe farveudskrifter til I-Sensys LBP650 og MF730 serien.

• lasertoner
• gul toner
• canon toner
• 046h
• 1251c002
• printerkassette
• original toner

Beskrivelse

Canon CRG-046H er en original gul lasertoner designet til Canon I-Sensys printere. Med en imponerende kapacitet på 5000 sider ved 5% dækning, sikrer denne toner skarpe og levende farveudskrifter til både kontor og hjemmebrug. Den er kompatibel med LBP650 og MF730 serien, herunder LBP653CDW, LBP654CDW og MF732CDW modeller. Som original Canon forbrugsstof garanterer den høj driftssikkerhed og fremragende udskriftskvalitet side efter side. Perfekt til alt fra hverdagsudskrifter til professionelle præsentationer og marketingmaterialer.

Specifikationer

type:Original lasertoner
farve:Gul
daekning:5% dækning
kapacitet:5000 sider
producent:Canon
varenummer:1251C002
modelnummer:CRG-046H
kompatibilitet:I-Sensys LBP650/MF730 serien

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange sider kan jeg printe med denne toner?

Canon CRG-046H kan printe op til 5000 sider ved 5% dækning, hvilket er ideelt til både mindre og større printjobs.

Hvilke printere er den kompatibel med?

Toneren passer til Canon I-Sensys LBP650 og MF730 serien, herunder LBP653CDW, LBP654CDW, MF732CDW og MF734CDW.

Er det en original Canon toner?

Ja, det er en 100% original Canon toner med modelnummer CRG-046H, der sikrer optimal ydeevne og beskytter din printer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Toner til laserprinter Canon 046 H gul - høj kapacitet (5000 sider)

PriceData har fulgt prisen på Toner til laserprinter Canon 046 H gul - høj kapacitet (5000 sider) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.065 kr (registreret d. 12. januar 2026), højeste er 1.179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.109 kr.

Den nuværende pris på 1.099 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Toner til laserprinter Canon 046 H gul - høj kapacitet (5000 sider). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Toner til laserprinter Canon 046 H gul - høj kapacitet (5000 sider) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 20261.099 kr80 kr (7%)
28. mar. 20261.179 kr59 kr (5%)
26. mar. 20261.120 kr59 kr (5%)
25. mar. 20261.179 kr59 kr (5%)
24. mar. 20261.120 kr59 kr (5%)
23. jan. 20261.179 kr84 kr (8%)
21. jan. 20261.095 kr22 kr (2%)
20. jan. 20261.073 kr2 kr (0%)
19. jan. 20261.071 kr24 kr (2%)
17. jan. 20261.095 kr28 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret