Gå til hovedindhold

Tin Væglampe w/Sensor Black TIN Maxi Sensor Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde

NordluxLamperBevægelsessensorUdendørs belysningEAN: 5701581328686

Nordlux Tin Maxi er en elegant udendørs væglampe med bevægelsessensor i skandinavisk design. IP54 vejrbestandig og energibesparende. Læs mere

Pris fra 249 krtil 417 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 168 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Tin Væglampe w/Sensor Black TIN Maxi Sensor Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 249 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Nordlux lampe tin maxi med sensor 1840880 16 cm sort
249 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Tin Maxi udendørs væglampe med sensor, sort
287 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Tin Maxi udendørs væglampe med sensor, sort
309 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Tin Maxi udendørs væglampe med sensor, sort
315 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Tin Maxi udendørs væglampe med sensor, sort
329 kr
Til butik
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Tin Maxi udendørs væglampe m/sensor, sort
-32%339 kr
Før 500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nordlux Tin Sensor - Væglampe - Sort
349 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Tin Væglampe w/Sensor Black TIN Maxi Sensor Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde
-26%370 kr
Før 500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Tin Maxi udendørs væglampe med sensor, sort
417 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tin Væglampe w/Sensor Black TIN Maxi Sensor Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tin Væglampe w/Sensor Black TIN Maxi Sensor Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Hobbix249 kr249 krKøb
2LavprisEl287 kr287 krKøb
3LampeGuru.dk309 kr309 krKøb
4BilligVVS DK315 kr315 krKøb
5Greenline329 kr329 krKøb
6Lamper.dk339 kr339 krKøb
7Homeshop DK349 kr349 krKøb
8Lampemesteren DK370 kr399 krKøb
9Proshop DK417 kr456 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordlux Tin Maxi udendørs væglampe med sensor, sort

Nordlux

Nordlux Tin Maxi er en elegant udendørs væglampe med bevægelsessensor i skandinavisk design. IP54 vejrbestandig og energibesparende.

• Udendørs belysning
• Bevægelsessensor

Beskrivelse

Nordlux Tin Maxi udendørs væglampen med sensor er et perfekt valg til moderne boliger. Lampens enkle, cylinderformede design i sort metal skaber en stilren profil på facaden. Den indbyggede PIR-sensor med skumringsdetektering tænder automatisk ved bevægelse op til 8 meter væk og sikrer energibesparelse. Med IP54-klassificering tåler den dansk vejr, og den downward-rettede belysning giver behageligt lys ved indgangspartier, terrasser og garage. Lampen kræver GU10 pære op til 35W og leveres med 2 års garanti. Dansk design fra Nordlux, der er kendt for kvalitet og funktionalitet.

Specifikationer

vægt:0,384 kg
sensor:PIR med skumringsdetektor
sokkel:GU10
garanti:2 år
diameter:76 mm
ip_klasse:IP54
materiale:Sort metal
spænding:220-240V
max_effekt:35W
dimensioner:160 x 125 mm (H x D)
detektionsvinkel:110°
detektionsafstand:Op til 8 meter

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken type pære skal jeg bruge til Tin Maxi væglampen?

Lampen bruger GU10 sokkel og kan tage pærer op til 35W. Du kan vælge både LED og halogen pærer, men LED anbefales for energibesparelse.

Hvor langt væk kan sensoren registrere bevægelse?

PIR-sensoren kan registrere bevægelse op til 8 meter væk med en detektionsvinkel på 110°. Sensoren har også skumringsdetektor så den kun tænder i mørke.

Er lampen velegnet til danske vejrforhold?

Ja, med IP54-klassificering er lampen beskyttet mod støv og vandstænk fra alle retninger. Den er designet til nordiske vejrforhold, men anbefales ikke i meget aggressive kystmiljøer.

Hvordan monteres væglampen og hvad følger med?

Lampen leveres med monteringsbeslag til vægmontering. GU10 pære er ikke inkluderet og skal købes separat. Monteringsvejledning følger med produktet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tin Væglampe w/Sensor Black TIN Maxi Sensor Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Tin Væglampe w/Sensor Black TIN Maxi Sensor Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde i 180 dage. Laveste pris i perioden er 249 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 335 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 292 kr.

Den nuværende pris på 249 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Tin Væglampe w/Sensor Black TIN Maxi Sensor Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Tin Væglampe w/Sensor Black TIN Maxi Sensor Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026249 kr38 kr (13%)
17. maj 2026287 kr38 kr (15%)
16. maj 2026249 kr38 kr (13%)
12. maj 2026287 kr22 kr (7%)
11. maj 2026309 kr22 kr (8%)
3. maj 2026287 kr2 kr (1%)
24. apr. 2026289 kr20 kr (6%)
23. apr. 2026309 kr20 kr (7%)
13. apr. 2026289 kr10 kr (4%)
30. mar. 2026279 kr10 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret