Gå til hovedindhold

Thrustmaster T248R, Rat + Pedaler, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Hybrid drive, Ledningsført, USB, Kulfiber

Pris fra 1.888 krtil 2.819 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 931 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.708 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Thrustmaster T248R, Rat + Pedaler, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Hybrid drive, Ledningsført, USB, Kulfiber og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1888 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Thrustmaster T248R Rat og pedalsæt PC/PS
1.888 kr
Til butik
Thrustmaster T248R Rat og pedalsæt PC/PS billede

Produktinformation

Thrustmaster T248R - Rat og pedalsæt - kablet - for PC, PlayStation 4, PlayStation 5

Produktspecifikationer

Mærke: ThrustMaster
Artikel nr.: 4160869
EAN: 3362934112554
Varenr.: 1003591167
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thrustmaster T248R - Playstation & PC - Wheel, gamepad and pedals set
-15%1.949 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Thrustmaster T248R - Playstation & PC - Wheel, gamepad and pedals set billede

Produktinformation

T248 er designet til alle gamere, der søger ydeevne og fordybelse, og som ønsker at frigøre sig fra deres tastatur, mus eller gamepad, eller forbedre deres færdigheder efter at have startet med et begynderrat. Det er et racerrat, der er officielt licenseret til PlayStation 5 og PlayStation 4 og kompatibelt med PC. Mestre hver bane med T248R! T248R har T-HD (Hybrid Drive) Force Feedback-systemet, der tilbyder 3,1 Nm drejningsmoment og 48 W konstant effekt til realistisk, dynamisk kørsel. Dens alsidige, ergonomiske fælg (11,0"" / 28 cm i diameter) har 25 actionknapper, inklusive 2 dobbeltaktiverede encodere, og et sporty nyt design med perforeret læder og imiteret carbonfinish. Dens næste generations interface med en LCD-farveskærm (mere end 20 forskellige displays) og 4 LED'er giver dig mulighed for at justere racerrattets indstillinger undervejs og vise telemetriinformation i realtid. T-MP-paddleshifterne med Mag-Shift-sensorer sikrer øjeblikkelig gearskift. T3PM-pedalsættet med Hall-effektsensorer (H.E.A.R.T.) tilbyder optimal præcision og 4 tryktilstande til bremsepedalen. T248R er et officielt licenseret racerrat til PS5 og PS4, og det er kompatibelt med pc (Windows 10/11).

Produktspecifikationer

Mærke: Thrustmaster
Kategori: Spil tilbehoer
Artikel nr.: 4160869
EAN: 3362934112554
Varenr.: 3402820
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thrustmaster T248R, Rat + Pedaler, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Hybrid drive, Ledningsført, USB, Kulfiber
2.000 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
THRUSTMASTER T248R - Rat/Pedal - PC/PS4/PS5 - GEEKD.dk
2.185 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Thrustmaster T248R Rat og pedalsæt PC/PS
2.699 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Racer rat og pedaler - Thrustmaster T248R Carbon til PC/PS4/PS5 (USB)
2.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Racer rat og pedaler - Thrustmaster T248R Carbon til PC/PS4/PS5 (USB)
2.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thrustmaster T248R, Rat + Pedaler, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Hybrid drive, Ledningsført, USB, Kulfiber koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thrustmaster T248R, Rat + Pedaler, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Hybrid drive, Ledningsført, USB, Kulfiber koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.888 kr1.888 krKøb
2Proshop DK1.949 kr1.949 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.000 kr2.000 krKøb
4Geekd2.185 kr2.185 krKøb
5Ultrashop2.699 kr2.699 krKøb
6Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
7Vivas DK2.819 kr2.988 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Thrustmaster T248R, Rat + Pedaler, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Hybrid drive, Ledningsført, USB, Kulfiber

PriceData har fulgt prisen på Thrustmaster T248R, Rat + Pedaler, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Hybrid drive, Ledningsført, USB, Kulfiber i 186 dage. Laveste pris i perioden er 1.708 kr (registreret d. 21. marts 2026), højeste er 2.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.044 kr.

Den nuværende pris på 1.888 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Thrustmaster T248R, Rat + Pedaler, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Hybrid drive, Ledningsført, USB, Kulfiber. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Thrustmaster T248R, Rat + Pedaler, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Hybrid drive, Ledningsført, USB, Kulfiber de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20261.888 kr35 kr (2%)
5. maj 20261.853 kr8 kr (0%)
4. maj 20261.861 kr69 kr (4%)
21. apr. 20261.930 kr19 kr (1%)
20. apr. 20261.949 kr11 kr (1%)
11. apr. 20261.938 kr67 kr (3%)
8. apr. 20262.005 kr37 kr (2%)
31. mar. 20261.968 kr13 kr (1%)
30. mar. 20261.955 kr12 kr (1%)
29. mar. 20261.967 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret