Gå til hovedindhold

Texas Instruments TI-30XS MV regnemaskine Desktop Videnskabelig Blå

Texas InstrumentsRegnemaskinerEAN: 3243480107020
Pris fra 197 krtil 469 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 272 kr (58% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 196 kr 27. maj

Sammenlign priser på Texas Instruments TI-30XS MV regnemaskine Desktop Videnskabelig Blå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 197 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Texas TI-30XS MultiView™ - inkl. UK manual
197 kr
Til butik
Texas TI-30XS MultiView™ - inkl. UK manual billede

Produktspecifikationer

Kategori: Tekniske regnemaskiner
Farve: 4
Artikel nr.: TI-30XS MV FC
EAN: 3243480107020
Varenr.: 8545134
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Texas Instruments TI-30XS Multiview lommeregner
238 kr
Til butik
Texas Instruments TI-30XS Multiview lommeregner billede

Produktinformation

Oplev kraften i Texas Instruments TI-30XS MultiView Calculator!, Vi præsenterer TI-30XS MultiView&trade: Slip fremtiden for videnskabelige beregninger løs: Er du klar til at revolutionere dine matematiske udforskninger? Sig goddag til den banebrydende TI-30XS MultiView&trade lommeregner fra Texas Instruments. TI-30XS MultiView&trade fusionerer problemfrit de elskede statistiske og videnskabelige funktioner fra den klassiske TI-30 med et display med flere linjer og sætter en ny standard for matematiske beregninger. Produktspecifikationer: Display med flere linjer for klarhed: Oplev den naturlige måde at skrive brøker på, ligesom i lærebøgerne, takket være displayet med flere linjer. Se tidligere indtastninger uden besvær, hvilket forbedrer din beregningsproces. To-variabel statistik lige ved hånden: Administrer individuelle statistiske data problemfrit med mulighed for at indtaste, slette, indsætte og redigere. Styrk dine statistiske analyser med lethed. Genkaldelse af ligninger til ubesværede revisioner: Vær aldrig bange for at begå fejl igen. Med funktionen Equation Recall kan du nemt genbesøge, gennemgå og ændre tidligere beregninger og statistiske data. Elegant håndtering af brøker: Nyd bekvemmeligheden ved at indtaste og se brøker, præcis som du vil have dem - vist som rigtige brøker, decimaltal eller blandede tal. Du har kontrollen. Styrkelse gennem rødder: Arbejd præcist og effektivt med rødder. Udnyt dem til nævnerfaktorisering i brøker, og gør din matematiske rejse endnu bedre. Ubesværet eksponentiering: Udtryk nemt eksponenter med ophøjede tegn, hvilket giver klarhed og nøjagtighed i dine beregninger. Konvertering uden problemer: Naviger gennem en række forskellige visningstilstande - grader/radier, notationer og variabel decimalpræcision - som alle er tilgængelige via tilstandsmenuen, så du kan skræddersy din oplevelse til dine behov. Videnskabelig notation forenklet: Gør det nemmere at håndtere store og små tal ved hjælp af den videnskabelige notationsfunktion, der strømliner dine matematiske udtryk. Håndtering og lagring af variabler: Udnyt muligheden for at arbejde med variabler og bevare værdier i dem, hvilket giver fleksibilitet og effektivitet i komplekse beregninger. Alsidighed på tværs af uddannelsesniveauer: TI-30XS MultiView&trade er skræddersyet til elever fra 7. til 10. klasse, gymnasiet, tekniske skoler (HTX) og endda universitetsniveauer - den tilpasser sig din matematiske rejse. Løft din matematiske formåen med TI-30XS MultiView&trade lommeregneren - en game-changer inden for videnskabelige beregninger. Giv dig selv mulighed for at udforske og erobre matematik på tværs af forskellige uddannelsestrin takket være de innovative funktioner og muligheder, som denne lommeregner tilbyder. Oplev præcision, effektivitet og en naturlig tilgang til matematik som aldrig før. Gør dig klar til at omdefinere din matematiske rejse med Texas Instruments. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Andet
EAN: 3243480107020
Varenr.: D01323
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Texas Instruments TI-30XS MV regnemaskine Desktop Videnskabelig Blå
290 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Texas Calculator Ti-30xs Multiview Solar
299 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Regnemaskine Texas TI 30 XS
307,59 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Texas Instruments Scientific Calculator
469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Texas Instruments TI-30XS MV regnemaskine Desktop Videnskabelig Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Texas Instruments TI-30XS MV regnemaskine Desktop Videnskabelig Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK197 kr236 krKøb
2Teknikproffset DK238 kr287 krKøb
3CompuMail DK290 kr290 krKøb
4Dustin DK299 kr385,25 krKøb
5RedOffice Konpap307,59 kr307,59 krKøb
6Ultrashop469 kr469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Texas Instruments TI-30XS MV regnemaskine Desktop Videnskabelig Blå

PriceData har fulgt prisen på Texas Instruments TI-30XS MV regnemaskine Desktop Videnskabelig Blå i 169 dage. Laveste pris i perioden er 196 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 267 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 206 kr.

Den nuværende pris på 197 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Texas Instruments TI-30XS MV regnemaskine Desktop Videnskabelig Blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Texas Instruments TI-30XS MV regnemaskine Desktop Videnskabelig Blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026197 kr1 kr (1%)
28. maj 2026198 kr2 kr (1%)
27. maj 2026196 kr1 kr (1%)
25. maj 2026197 kr1 kr (1%)
22. maj 2026198 kr8 kr (4%)
21. maj 2026206 kr7 kr (4%)
20. maj 2026199 kr1 kr (1%)
19. maj 2026198 kr1 kr (1%)
13. maj 2026199 kr1 kr (1%)
12. maj 2026198 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret