Gå til hovedindhold

Teltonika RUTC41 (EU) 4G Cat 4 router med Wi‑Fi 6, Docker-support, 5x Ethernet og eSIM

TeltonikaNetværkEAN: 4779051846368
Pris fra 2.430 krtil 3.065 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 635 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.357 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Teltonika RUTC41 (EU) 4G Cat 4 router med Wi‑Fi 6, Docker-support, 5x Ethernet og eSIM og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2430 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Teltonika RUTC41 Trådløs router
2.430 kr
Til butik
Teltonika RUTC41 Trådløs router billede

Produktinformation

Teltonika RUTC41 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE, PPP - Wi-Fi 6 - Dual Band - 3G, 4G, 2G - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Artikel nr.: RUTC41000000
EAN: 4779051846368
Varenr.: 1003838872
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika Rutc41 Industrial 4g Edge Router
-0%2.681 kr
Før 2.681,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Teltonika Rutc41 Industrial 4g Edge Router billede

Produktinformation

Kør containeriserede apps lokalt med indbygget Docker-understøttelse eSIM plus understøttelse af dual SIM muliggør tre aktive forbindelser 4G Cat 4 holder fjerntliggende steder forbundet med op til 150 Mbps ned WiFi 6 dual-band MU-MIMO øger den lokale trådløse kapacitet Robuste DIN-skinner og vægbeslag gør industrielle installationer enklere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Kategori: Routere
Artikel nr.: RUTC41000000
EAN: 4779051846368
Varenr.: 5020077200
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Teltonika RUTC41 (EU) 4G Cat 4 router med Wi‑Fi 6, Docker-support, 5x Ethernet og eSIM
-3%2.999 kr
Før 3.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Teltonika RUTC41 (EU) 4G Cat 4 router med Wi‑Fi 6, Docker-support, 5x Ethernet og eSIM billede

Produktinformation

Stabil 4G-router til professionelt netværkTeltonika RUTC41 (EU) er en kompakt industriel router til dig, der har brug for stabil internetadgang via mobilnettet. Med 4G Cat 4 får du mobilforbindelse, mens Wi‑Fi 6 leverer hurtig og effektiv trådløs dækning på kontor, butik eller i mindre installationer. Enheden tilbyder fem Ethernet-porte til kablede enheder og integreret eSIM for fleksibel mobilforbindelse.Funktioner til fleksible opsætningerRUTC41 understøtter Docker-containere, så du kan køre egne services direkte på routeren - praktisk til IoT, overvågning eller edge‑applikationer. Modellen er mærket til EU‑brug og passer godt i netværksmiljøer, hvor der kræves driftssikre forbindelser og enkel administration.Model: RUTC41 (EU)Mobilforbindelse: 4G Cat 4Trådløst: Wi‑Fi 6Porte: 5 x EtherneteSIM: IntegreretSoftware: Understøtter Docker...

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Kategori: Routere
Vægt: 0.91g
EAN: 4779051846368
Varenr.: 2170768
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika RUTC41 (EU) 4G Cat 4 router med Wi‑Fi 6, Docker-support, 5x Ethernet og eSIM
-3%3.019 kr
Før 3.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Teltonika RUTC41 4G Edge Router - Wireless router Wi-Fi 6
3.065 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUTC41 (EU) 4G Cat 4 router med Wi‑Fi 6, Docker-support, 5x Ethernet og eSIM koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUTC41 (EU) 4G Cat 4 router med Wi‑Fi 6, Docker-support, 5x Ethernet og eSIM koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.430 kr2.430 krKøb
2Dustin DK2.681 kr2.767,25 krKøb
3Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
4Vivas DK3.019 kr3.098 krKøb
5Proshop DK3.065 kr3.065 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Teltonika RUTC41 (EU) 4G Cat 4 router med Wi‑Fi 6, Docker-support, 5x Ethernet og eSIM

PriceData har fulgt prisen på Teltonika RUTC41 (EU) 4G Cat 4 router med Wi‑Fi 6, Docker-support, 5x Ethernet og eSIM i 138 dage. Laveste pris i perioden er 2.357 kr (registreret d. 18. marts 2026), højeste er 2.744 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.408 kr.

Den nuværende pris på 2.430 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Teltonika RUTC41 (EU) 4G Cat 4 router med Wi‑Fi 6, Docker-support, 5x Ethernet og eSIM. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Teltonika RUTC41 (EU) 4G Cat 4 router med Wi‑Fi 6, Docker-support, 5x Ethernet og eSIM de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.430 kr1 kr (0%)
24. maj 20262.429 kr29 kr (1%)
22. maj 20262.458 kr84 kr (3%)
20. maj 20262.542 kr2 kr (0%)
17. maj 20262.540 kr10 kr (0%)
14. maj 20262.530 kr2 kr (0%)
10. maj 20262.532 kr3 kr (0%)
7. maj 20262.535 kr5 kr (0%)
6. maj 20262.530 kr21 kr (1%)
2. maj 20262.509 kr135 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret