Gå til hovedindhold

Tandæske og hårlok med stjernetegn fra Kids by Friis - Løven 23/7 - 23/8

Kids by FriisKuglepenneSelvlysende stjernebilledeBørneværelse dekorationEAN: 5704653003740

Kids by Friis tand/hårlok æske med løven stjernetegn. Håndlavet polyresin med selvlysende stjernebillede og to skuffer til mælketænder og første hårlok. Læs mere

Pris fra 174,97 krtil 249,95 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 74,98 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Tandæske og hårlok med stjernetegn fra Kids by Friis - Løven 23/7 - 23/8 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 174.97 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Første tand/hårlok - løven
-30%174,97 kr
Før 249,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Første tand/hårlok - løven
-30%174,97 kr
Før 249,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Kids By Friis - Stjernetegn Løven - Første Tand / Hårlok
199,95 kr
Til butik
Gå til ModernHouse.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Tandæsker/Første hårlok - Løven
249 kr
Til butik
Gå til Minegenverden.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Tandæske og hårlok med stjernetegn fra Kids by Friis - Løven 23/7 - 23/8
249 kr
Til butik
Gå til C.Centrum
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Min første tand og hårlok, Stjernetegn løven, Kids by Friis
249 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Kids by Friis Hårlok/Tandæske m. Stjernetegn - Løven
249,95 kr
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kids by Friis - Første tand/hårlok, løven
249,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tandæske og hårlok med stjernetegn fra Kids by Friis - Løven 23/7 - 23/8 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tandæske og hårlok med stjernetegn fra Kids by Friis - Løven 23/7 - 23/8 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Pixizoo DK174,97 kr174,97 krKøb
2BabySam DK174,97 kr174,97 krKøb
3Gucca.dk199,95 kr199,95 krKøb
4ModernHouse.dk249 kr249 krKøb
5Minegenverden.dk249 kr249 krKøb
6C.Centrum249 kr249 krKøb
7Kids-world.dk249,95 kr249,95 krKøb
8Rikki Tikki Shop249,95 kr249,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Kids by Friis Første tand/hårlok - løven

Kids by Friis

Kids by Friis tand/hårlok æske med løven stjernetegn. Håndlavet polyresin med selvlysende stjernebillede og to skuffer til mælketænder og første hårlok.

• tandæske
• hårlok æske
• mælketand boks
• løven stjernetegn
• børneværelse dekoration
• kids by friis
• dåbsgave
• Børneværelse dekoration
• Selvlysende stjernebillede

Beskrivelse

Kids by Friis Første tand/hårlok - løven er en charmerende håndmalet æske designet til at opbevare barnets første tand og hårlok. Æsken er udformet som en løve med stjernetegnet for løven (23. juli - 22. august) og har selvlysende stjernebillede, der lyser op i mørket. Produktet har to separate skuffer - én mærket "mælketænder" og én til "første hårlok". Denne søde og personlige æske er lavet af polyresin og er perfekt som dåbsgave eller fødselsdagsgave. Bemærk at produktet kun er til dekoration og ikke er legetøj. Æsken måler 6 x 6 x 12 cm og kommer fra det danske designfirma Kids by Friis, der siden 2006 har specialiseret sig i klassisk børneinteriør med et eventyrligt touch.

Specifikationer

brug:kun dekoration, ikke legetøj
mål:6 x 6 x 12 cm
skuffer:2 separate skuffer
designer:Kids by Friis
materiale:100% polyresin
håndværk:håndmalet og håndlavet
stjernetegn:løven (23. juli - 22. august)
oprindelsesland:Danmark
særlige_funktioner:selvlysende stjernebillede

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er produktet legetøj?

Nej, produktet er kun til dekoration og er ikke legetøj. Det skal holdes udenfor små børns rækkevidde.

Lyser stjernebilledet i mørket?

Ja, stjernebilledet på figuren er selvlysende og vil lyse op når det bliver mørkt.

Hvad kan æsken bruges til?

Æsken har to skuffer - én til barnets første mælketænder og én til den første hårlok. Den er perfekt som dåbsgave eller mindegenstand.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tandæske og hårlok med stjernetegn fra Kids by Friis - Løven 23/7 - 23/8

PriceData har fulgt prisen på Tandæske og hårlok med stjernetegn fra Kids by Friis - Løven 23/7 - 23/8 i 184 dage. Laveste pris i perioden er 174,97 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 213 kr.

Den nuværende pris på 174,97 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Tandæske og hårlok med stjernetegn fra Kids by Friis - Løven 23/7 - 23/8. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Tandæske og hårlok med stjernetegn fra Kids by Friis - Løven 23/7 - 23/8 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026174,97 kr24,98 kr (12%)
29. maj 2026199,95 kr49,05 kr (20%)
28. maj 2026249 kr49,05 kr (25%)
24. maj 2026199,95 kr49,05 kr (20%)
23. maj 2026249 kr49,05 kr (25%)
14. maj 2026199,95 kr1,05 kr (1%)
13. maj 2026201 kr1,05 kr (1%)
8. maj 2026199,95 kr1,05 kr (1%)
7. maj 2026201 kr1 kr (0%)
5. maj 2026202 kr47 kr (19%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret