Gå til hovedindhold

IMI Hydronics TA IMI Calypso F-Exact ligeløbende 3/8 radiatorventil med forindstilling til 2-stengs anlæg med små flow og stor afkøling

IMI HydronicsEludstyrEAN: 4024052055920
Pris fra 169 krtil 210 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 41 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 155 kr 18. apr.

Sammenlign priser på TA IMI Calypso F-Exact ligeløbende 3/8 radiatorventil med forindstilling til 2-stengs anlæg med små flow og stor afkøling og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 169 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Calypso F-Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)
169 kr
Til butik
IMI TA Calypso F-Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) billede

Produktinformation

Calypso F-exact termostatventil anvendes i to-strengs varmeanlæg med små flow. Den integrerede trinløse forindstilling muliggør nøjagtigt hydraulisk balancering med det formål at give alle varmeforbrugere varmt vand i forhold til deres varmebehov

Produktspecifikationer

Kategori: Varme & styring
Farve: nickel
Størrelse: dn10
EAN: 4024052055920
Varenr.: 403333103
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TA IMI Calypso F-Exact ligeløbende 3/8 radiatorventil med forindstilling til 2-stengs anlæg med små flow og stor afkøling
169 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA Calypso F-Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)
170 kr
Til butik
IMI TA Calypso F-Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) billede

Produktinformation

Calypso F-exact termostatventil anvendes i to-strengs varmeanlæg med små flow. Den integrerede trinløse forindstilling muliggør nøjagtigt hydraulisk balancering med det formål at give alle varmeforbrugere varmt vand i forhold til deres varmebehov

Produktspecifikationer

Kategori: Varmesystemer
Farve: nickel
Størrelse: dn10
EAN: 4024052055920
Varenr.: 403333103
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Calypso F-Exact Ll 3/8" Radiatorventil
178,27 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Calypso f-exact ll 3/8" radiatorventil
183,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rad vent ta calypso f-exact lige dn10
210 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA IMI Calypso F-Exact ligeløbende 3/8 radiatorventil med forindstilling til 2-stengs anlæg med små flow og stor afkøling koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA IMI Calypso F-Exact ligeløbende 3/8 radiatorventil med forindstilling til 2-stengs anlæg med små flow og stor afkøling koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK169 kr169 krKøb
2CS MEGASTORE DK169 kr208 krKøb
3LavprisVVS170 kr170 krKøb
4Billigelogvvs.dk178,27 kr178,27 krKøb
5MaintainIt183,75 kr183,75 krKøb
6Elvvs.dk210 kr210 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA IMI Calypso F-Exact ligeløbende 3/8 radiatorventil med forindstilling til 2-stengs anlæg med små flow og stor afkøling

PriceData har fulgt prisen på TA IMI Calypso F-Exact ligeløbende 3/8 radiatorventil med forindstilling til 2-stengs anlæg med små flow og stor afkøling i 182 dage. Laveste pris i perioden er 106 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 153 kr.

Den nuværende pris på 169 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for TA IMI Calypso F-Exact ligeløbende 3/8 radiatorventil med forindstilling til 2-stengs anlæg med små flow og stor afkøling. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for TA IMI Calypso F-Exact ligeløbende 3/8 radiatorventil med forindstilling til 2-stengs anlæg med små flow og stor afkøling de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026169 kr1,4 kr (1%)
1. jun. 2026167,6 kr4,6 kr (3%)
30. maj 2026163 kr4 kr (3%)
27. maj 2026159 kr6 kr (4%)
26. maj 2026165 kr6 kr (4%)
17. maj 2026159 kr10 kr (6%)
16. maj 2026169 kr10 kr (6%)
10. maj 2026159 kr6 kr (4%)
9. maj 2026165 kr6 kr (4%)
30. apr. 2026159 kr4 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret