Gå til hovedindhold

IMI Hydronics IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)

IMI HydronicsEludstyrEAN: 4024052926817
Pris fra 169 krtil 201,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 32,25 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 167 kr 15. maj

Sammenlign priser på IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 169 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)
169 kr
Til butik
IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) billede

Produktinformation

Fleksibel og robust termostatstyret radiatorventil med forindstilling. TA Calypso Exact anvendes hovedsageligt på radiatorer i to-strengs varme- og køleanlæg. Passer til termostater med gevind M30x1,5. Trinløs forindstilling der sikrer nøjagtig indregule...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Varmesystemer
Farve: nickel
Størrelse: 3/8"
EAN: 4024052926817
Varenr.: 403330103
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAPP 34520-1000 Datakabel UNITRONIC LIYCY 20 x 0.34 mm�� Grå 1000 m
170 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA Calypso Exact radiatorventil 3/8´´ DN10 Lige
178 kr
Til butik
TA Calypso Exact radiatorventil 3/8´´ DN10 Lige billede

Produktinformation

Calypso Exact termostatventil anvendes i to-strengs varmeanlæg med normal til høj temperatur afkøling. Den integrerede trinløse forindstilling muliggør nøjagtigt hydraulisk balancering med det formål at give alle varmeforbrugere varmt vand i forhold til d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ta
Kategori: Produkter UG 2
EAN: 4024052926817
Varenr.: 2618561
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Calypso Exact DN10 lige
184,33 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)
185 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Calypso Exact Dn10 Lige 2-Streng
196,05 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)
199 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA Calypso Exact radiatorventil 3/8'' DN10 Lige
200 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Calypso exact 3/8" ll radiatorventil
201,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS169 kr169 krKøb
2CS MEGASTORE DK170 kr209 krKøb
3Elvvs.dk178 kr178 krKøb
4EL-GROSSISTEN184,33 kr184,33 krKøb
5BilligVVS DK185 kr185 krKøb
6Billigelogvvs.dk196,05 kr196,05 krKøb
7CompletVVS199 kr199 krKøb
8vvsfittings.dk200 kr200 krKøb
9MaintainIt201,25 kr201,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)

PriceData har fulgt prisen på IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 124 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 168 kr.

Den nuværende pris på 169 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/8", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026169 kr1 kr (1%)
21. maj 2026168 kr1 kr (1%)
15. maj 2026167 kr1 kr (1%)
14. maj 2026168 kr1 kr (1%)
10. maj 2026167 kr2 kr (1%)
5. maj 2026169 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026168 kr1 kr (1%)
23. apr. 2026169 kr2 kr (1%)
10. apr. 2026167 kr2 kr (1%)
9. apr. 2026169 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret