Gå til hovedindhold

IMI Hydronics TA Heimeier radiatorventil VI 1/2'' Uden forindstilling, standard

IMI HydronicsEludstyrEAN: 4024052175819
Pris fra 174 krtil 263,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 89,75 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 171 kr 20. maj

Sammenlign priser på TA Heimeier radiatorventil VI 1/2'' Uden forindstilling, standard og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 174 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA radiatorventil 1/2", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)
174 kr
Til butik
IMI TA radiatorventil 1/2", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) billede

Produktinformation

TA Standard radiatorventilerne anvendes hovedsageligt på radiatorer i to-strengs varme- og køleanlæg. Passer til termostater med gevind M30x1,5. Pil på ventilhuset der viser gennemløbsretningen De dobbelte O-ringe gør den lækagefri Ventilhus af rødgods...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Varmesystemer
Størrelse: 1/2"
EAN: 4024052175819
Varenr.: 403380104
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA Heimeier radiatorventil VI 1/2´´ Uden forindstilling, standard
183 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA radiatorventil 1/2", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)
195 kr
Til butik
IMI TA radiatorventil 1/2", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Varme & styring
Størrelse: 1/2"
EAN: 4024052175819
Varenr.: 403380104
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" TA ventil ligeløbende uden forindstilling
199,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA radiatorventil 1/2", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)
219 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA Heimeier radiatorventil VI 1/2'' Uden forindstilling, standard
263,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Heimeier radiatorventil VI 1/2'' Uden forindstilling, standard koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Heimeier radiatorventil VI 1/2'' Uden forindstilling, standard koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS174 kr174 krKøb
2Elvvs.dk183 kr183 krKøb
3BilligVVS DK195 kr195 krKøb
4EL-GROSSISTEN199,75 kr199,75 krKøb
5CompletVVS219 kr219 krKøb
6vvsfittings.dk263,75 kr263,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA Heimeier radiatorventil VI 1/2'' Uden forindstilling, standard

PriceData har fulgt prisen på TA Heimeier radiatorventil VI 1/2'' Uden forindstilling, standard i 180 dage. Laveste pris i perioden er 139 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 214 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 167 kr.

Den nuværende pris på 174 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for TA Heimeier radiatorventil VI 1/2'' Uden forindstilling, standard. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for TA Heimeier radiatorventil VI 1/2'' Uden forindstilling, standard de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026174 kr1 kr (1%)
25. maj 2026173 kr12 kr (6%)
24. maj 2026185 kr11 kr (6%)
23. maj 2026174 kr1 kr (1%)
21. maj 2026173 kr2 kr (1%)
20. maj 2026171 kr1 kr (1%)
19. maj 2026172 kr1 kr (1%)
9. maj 2026171 kr1 kr (1%)
6. maj 2026172 kr1 kr (1%)
5. maj 2026173 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret