Gå til hovedindhold

IMI Hydronics IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)

IMI HydronicsEludstyrEAN: 4024052927913
Pris fra 222 krtil 281,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 59,25 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 212 kr 12. mar.

Sammenlign priser på IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 222 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)
222 kr
Til butik
IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) billede

Produktinformation

Fleksibel og robust termostatstyret radiatorventil med forindstilling. TA Calypso Exact anvendes hovedsageligt på radiatorer i to-strengs varme- og køleanlæg. Passer til termostater med gevind M30x1,5. Trinløs forindstilling der sikrer nøjagtig indregule...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Varmesystemer
EAN: 4024052927913
Varenr.: 403330106
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic TA Calypso Exact radiatorventil DN20 lige 2-streng
229 kr
Til butik
IMI Hydronic TA Calypso Exact radiatorventil DN20 lige 2-streng billede

Produktinformation

Calypso Exact termostatventil anvendes i to-strengs varmeanlæg med normal til høj temperatur afkøling. Den integrerede trinløse forindstilling muliggør nøjagtigt hydraulisk balancering med det formål at give alle varmeforbrugere varmt vand i forhold til deres varmebehov. Ventilen har et stor flowområde og er kendetegnet ved et lavt lydniveau og meget lave flowtolerancer.

Produktspecifikationer

Mærke: IMI Hydronic
Kategori: Radiatorer og ventiler
Artikel nr.: 3452-03.000
EAN: 4024052927913
Varenr.: 2898626
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA Calypso Exact DN20 Lige - IMI TA Calypso Exact DN20 Lige 2-streng
236 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)
239 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA Calypso Exact radiatorventil 3/4´´ DN20 Lige
248 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)
249 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Calypso Exact DN20 lige
266,49 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA Calypso Exact radiatorventil 3/4'' DN20 Lige
281,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS222 kr222 krKøb
2Proshop DK229 kr268 krKøb
3CS MEGASTORE DK236 kr275 krKøb
4BilligVVS DK239 kr239 krKøb
5Elvvs.dk248 kr248 krKøb
6CompletVVS249 kr249 krKøb
7EL-GROSSISTEN266,49 kr266,49 krKøb
8vvsfittings.dk281,25 kr281,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg)

PriceData har fulgt prisen på IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 187 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 229 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 217 kr.

Den nuværende pris på 222 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for IMI TA Calypso Exact radiatorventil 3/4", ligeløbende (til 2-strengsanlæg) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026222 kr4 kr (2%)
12. maj 2026218 kr2 kr (1%)
20. apr. 2026216 kr2 kr (1%)
14. apr. 2026214 kr2 kr (1%)
12. mar. 2026212 kr2 kr (1%)
14. feb. 2026214 kr15 kr (7%)
7. jan. 2026229 kr13 kr (6%)
21. dec. 2025216 kr4 kr (2%)
20. dec. 2025212 kr4 kr (2%)
14. dec. 2025216 kr13 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret