Gå til hovedindhold

Crucial BX500 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

CrucialHarddiskeEAN: 0649528821553
Pris fra 1.204 krtil 1.319 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 115 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 925 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Crucial BX500 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1204 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Crucial SSD BX500 1TB 2.5" SATA-600
1.204 kr
Til butik
Crucial SSD BX500 1TB 2.5" SATA-600 billede

Produktinformation

Crucial BX500 - SSD - 1 TB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Artikel nr.: CT1000BX500SSD1
EAN: 0649528821553
Varenr.: 995534472
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Crucial BX500 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s
1.212 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Crucial SSD BX500 1TB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk
1.213 kr
Til butik
Crucial SSD BX500 1TB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Generelt Enhedstype Solid state-drev - intern Kapacitet 1 TB Model 2.5" Grænseflade SATA 6Gb/s Egenskaber TRIM support, Error Correction Code (ECC), Multistep Data Integrity Algorithm, Active Garbage Collection, opgraderbar firmware, 3D NAND Technolo...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: SSD Harddisk
EAN: 0649528821553
Varenr.: 42814935007469
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Crucial BX500 1 TB 2,5" SATA 6 Gb/s
-1%1.239 kr
Før 1.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Crucial BX500 1 TB 2,5" SATA 6 Gb/s
-1%1.259 kr
Før 1.269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Crucial SSD BX500 1TB 2.5 SATA-600
1.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial BX500 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial BX500 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.204 kr1.204 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.212 kr1.212 krKøb
3Geekd1.213 kr1.213 krKøb
4Boligcenter DK1.239 kr1.239 krKøb
5Vivas DK1.259 kr1.328 krKøb
6Ultrashop1.319 kr1.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Crucial BX500 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

PriceData har fulgt prisen på Crucial BX500 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s i 182 dage. Laveste pris i perioden er 711 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 1.204 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 959 kr.

Den nuværende pris på 1.204 kr er 26% over normalprisen. Prisen er steget 13% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Crucial BX500 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Crucial BX500 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.204 kr5 kr (0%)
1. jun. 20261.199 kr5 kr (0%)
30. maj 20261.204 kr94 kr (8%)
29. maj 20261.110 kr9 kr (1%)
28. maj 20261.119 kr8 kr (1%)
27. maj 20261.127 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.128 kr58 kr (5%)
25. maj 20261.070 kr76 kr (7%)
24. maj 20261.146 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.154 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret