Gå til hovedindhold

Loevschall Spejl GODHAVN LED 15W/830 badeværelsesspejl med 2 lysfelter 800X650X34,5mm

LoevschallSanitetHøjeste farvegengivelse på markedetBadeværelsesspejl med professionel belysningEAN: 5705387002757

Loevschall Godhavn LED spejl med 95+ CRI farvegengivelse og svæveeffekt. 15W LED belysning i siderne giver optimalt naturligt lys til badeværelset. Læs mere

Pris fra 1.399 krtil 1.715 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 316 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.274 kr 31. maj

Sammenlign priser på Spejl GODHAVN LED 15W/830 badeværelsesspejl med 2 lysfelter 800X650X34,5mm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1399 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Loevschall Godhavn spejl med LED belysning - 80 x 65 cm
1.399 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Loevschall Godhavn spejl med lys, 80x65 cm
1.499 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Loevschall Godhavn spejl med lys, 80x65 cm
1.499 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Spejl GODHAVN LED 15W/830 badeværelsesspejl med 2 lysfelter 800X650X34,5mm
1.627 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Loevschall Godhavn spejl med lys, 80x65 cm
1.699 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Loevschall Godhavn spejl med lys, 80x65 cm
1.715 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Spejl GODHAVN LED 15W/830 badeværelsesspejl med 2 lysfelter 800X650X34,5mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Spejl GODHAVN LED 15W/830 badeværelsesspejl med 2 lysfelter 800X650X34,5mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.399 kr1.399 krKøb
2Greenline1.499 kr1.499 krKøb
3LampeGuru.dk1.499 kr1.499 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.627 kr1.627 krKøb
5LavprisVVS1.699 kr1.699 krKøb
6BilligVVS DK1.715 kr1.715 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Loevschall Godhavn LED spejl med belysning 80x65 cm

Loevschall

Loevschall Godhavn LED spejl med 95+ CRI farvegengivelse og svæveeffekt. 15W LED belysning i siderne giver optimalt naturligt lys til badeværelset.

• Badeværelsesspejl med professionel belysning
• Højeste farvegengivelse på markedet

Beskrivelse

Loevschall Godhavn er det ultimative LED spejl til det moderne badeværelse med markedets højeste farvegengivelse på over 95 CRI. Spejlet har en elegant svæveeffekt med LED lysfelter i begge sider, som giver et behageligt og naturligt lys. Den varme farvetone på 2855-3025K skaber den perfekte atmosfære til daglig pleje og makeup. Med 15W LED teknologi og over 600 lumen sikrer spejlet optimal belysning uden skygger. Spejlet leveres komplet med lyskilde, driver og ophængningsbeslag for nem installation. Perfekt til både private badeværelser og professionelle miljøer hvor kvalitet og æstetik er i fokus.

Specifikationer

Lumen:>600
Lyskilde:15W LED
IP-klasse:44
Spænding:230V
Størrelse:80 x 65 x 3,2 cm
Installation:Vægmontering med beslag
Farvegengivelse:>95 CRI
Farvetemperatur:2855-3025K

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad betyder den høje farvegengivelse på over 95 CRI?

CRI (Color Rendering Index) over 95 betyder, at spejlet gengiver farver næsten identisk med naturligt sollys, hvilket giver den mest præcise farvegengivelse for makeup og hudpleje.

Hvordan monteres Godhavn spejlet på væggen?

Spejlet leveres med ophængningsbeslag og kan nemt monteres på væggen. Det skal tilsluttes 230V strøm og kan monteres af en elektriker.

Er spejlet egnet til fugtige badeværelser?

Ja, med IP44 klassificering er spejlet beskyttet mod stænkvand og er specifikt designet til badeværelsesbrug.

Kan LED lyset dæmpes eller justeres?

Spejlet har fast farvetemperatur på 2855-3025K for optimal varm belysning. For dæmpning skal der installeres en kompatibel dæmper.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Spejl GODHAVN LED 15W/830 badeværelsesspejl med 2 lysfelter 800X650X34,5mm

PriceData har fulgt prisen på Spejl GODHAVN LED 15W/830 badeværelsesspejl med 2 lysfelter 800X650X34,5mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.274 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 1.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.391 kr.

Den nuværende pris på 1.399 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Spejl GODHAVN LED 15W/830 badeværelsesspejl med 2 lysfelter 800X650X34,5mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Spejl GODHAVN LED 15W/830 badeværelsesspejl med 2 lysfelter 800X650X34,5mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.399 kr125 kr (10%)
31. maj 20261.274 kr125 kr (9%)
30. maj 20261.399 kr125 kr (10%)
12. maj 20261.274 kr225 kr (15%)
11. maj 20261.499 kr225 kr (18%)
3. maj 20261.274 kr125 kr (9%)
2. maj 20261.399 kr27 kr (2%)
24. apr. 20261.372 kr127 kr (8%)
23. apr. 20261.499 kr127 kr (9%)
3. apr. 20261.372 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret