Gå til hovedindhold

Sony PULSE Elite - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / PlayStation Link - trådløs - hvid

SonyVideospilkonsol – tilbehørEAN: 0711719572978
Pris fra 690 krtil 1.449 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 759 kr (52% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sony PULSE Elite - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / PlayStation Link - trådløs - hvid og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 690 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony PULSE Elite - White
-37%690 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sony PULSE Elite - White billede

Produktinformation

Nyd ekstraordinær naturtro lyd i dine yndlingsspil med det trådløse PULSE Elite™-headset. Oplev en ny æra af gaming-lyd, da studie-inspirerede plane magnetiske drivere gengiver lydbilleder med ultra-lav forvrængning, for at levere rige detaljer og gøre dig i stand til at høre præcis, hvad spiludviklerne havde til hensigt. Mærk handlingen med klar dyb bas, og løft din opfattelse med mere præcis positionering af lydsignaler i 3D-Audio-understøttede PS5®-spil.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: 711719572978
EAN: 0711719572978
Varenr.: 3213217
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony PULSE Elite trådløs Headset hvid
1.082 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sony PlayStation Pulse Elite-headset till PS5
1.229 kr
Til butik
Sony PlayStation Pulse Elite-headset till PS5 billede

Produktinformation

För spelkonsol och dator, Anslutning till flera enheter, Upp till 30 timmar batteritid, AI-förbättrad brusreduktion, Infällbar mikrofon, Upplev enastående realistiskt ljud i dina favoritspel med det trådlösa headsetet Sony PULSE Elite. Njut av kristallklart ljud med plana magnetiska drivrutiner och dra nytta av PlayStation Link för snabb trådlös anslutning. Den infällbara mikrofonen med AI-förbättrad brusreducering gör din röst tydlig för laget. Med upp till 30 timmars batteritid och snabb laddning kan du spela längre sessioner med dina kamrater. Plana magnetiska drivrutiner, De studiointspirerade drivrutinerna ger ljud med nästan perfekt noggrannhet över hela det hörbara spektrat. Djup bas och rika, subtila detaljer ger en fördjupande ljudupplevelse. I 3D Audio-stödda PS5®-spel placeras ljudsignaler med imponerande precision i tre dimensioner för ökad reaktion och immersion. PlayStation Link™-teknik, Den ultralåga latensen och förlustfria trådlösa PlayStation Link™-tekniken garanterar blixtsnabb överföring utan att kompromissa med ljudkvaliteten. Anslut enkelt till olika enheter, inklusive PS5-konsol, PC, Mac och PlayStation Portal™ fjärrspelare. Till och med övergång mellan PS5 och datorn är enkelt med extra PlayStation Link USB-adaptrar. AI-förbättrad brusreduktion, Den av artificiell intelligens drivna brusreduceringstekniken i mikrofonen ser till att din röst hörs tydligt genom att identifiera och ta bort oönskade ljud. Oavsett om det är bakgrundsljud från dammsugaren eller andra störningar, kan du kommunicera med självförtroende. Anslutning till flera enheter, Trådlös anslutning möjliggör användning med en mängd enheter, inklusive PS5-konsol, PC, Mac, PlayStation Portal™ fjärrspelare, mobil och surfplatta. Lyssna på ljud från olika källor samtidigt, som en PlayStation Link™- och Bluetooth®-enhet. Bestäm och kontrollera, Ta ledningen med klar röstfångst och lättåtkomliga kontroller. Den flexibla mikrofonen justeras enkelt för optimal röstfångst och kan fällas in när den inte används. Kontrollerna ger snabb justering av volym och mikrofonavstängning. Lång batteritid, Njut av långa spelsessioner med upp till 30 timmars batteritid på en enda laddning. Snabbladdning, Få upp till två timmars batteritid med endast 10 minuters laddning via den medföljande USB Type-C®-kabeln eller laddningshängaren. Laddningshängare, Den inkluderade laddningshängaren kan monteras på skrivbord, bordsskivor eller väggar för praktisk förvaring och display bredvid din spelinstallation. Spela bekvämt, PULSE Elite™ trådlösa headset erbjuder bekvämlighet och rörelsefrihet med plyschöronkåpor och lättjusterbar pannbandsrem för långa spelsessioner. *Hårdvara för montering (t.ex. skruvar) ingår ej. I förpackningen: Trådlöst PULSE Elite™-headset, PlayStation Link™ USB-adapter, PULSE Elite™ laddningshängare, Monteringsplatta*, USB-kabel, Tryckt material, Typ av produkt Headset - Bluetooth / PlayStation Link - trådlös, Färg Vit, Hörlursmaterial Plysch, Rekommenderad användning Spelkonsol, Ljudutgång, Hörlursmodell Fullstorlek, Hörlursteknik Magnetkort, Anslutningsteknik Trådlös, Trådlös teknik Bluetooth / PlayStation Link, Mikrofon, Typ Bom, Formfaktor Inbyggd, Brusreducerande Ja, Brusreduceringsteknik AI-enhanced noise rejection, Egenskaper Indragbar mikrofon, Fjärrkontroll, Reglage Volym, mikrofon på/av, Diverse, Inkluderade tillbehör Monteringsplatta, USB-kabel, PULSE Elite charging hanger, PlayStation Link USB adapter, Kabeldetaljer USB-kabel, Strömtillförsel, Batteri Headset-batteri laddningsbart, Driftstid (upp till) 30 timme/timmar, Tillverkarens garanti, Service och support Begränsad garanti - 1 år.

Produktspecifikationer

Mærke: PLAYSTATION
Kategori: Tilbehør
EAN: 0711719572978
Varenr.: C44998
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony PULSE Elite - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / PlayStation Link - trådløs - hvid
1.231 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløse høretelefoner Sony PULSE Elite - hvid
-44%1.279 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløse høretelefoner Sony PULSE Elite - hvid
-44%1.299 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony PULSE Elite trådløs Headset hvid
1.359 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sony Playstation 5 PULSE Elite Trådløs headset - GEEKD.dk
1.359 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Sony PS5 PULSE™ ELITE Wireless Headset
1.449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony PULSE Elite - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / PlayStation Link - trådløs - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony PULSE Elite - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / PlayStation Link - trådløs - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK690 kr729 krKøb
2CompuMail DK1.082 kr1.082 krKøb
3Teknikproffset DK1.229 kr1.288 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.231 kr1.231 krKøb
5Boligcenter DK1.279 kr1.279 krKøb
6Vivas DK1.299 kr1.368 krKøb
7Ultrashop1.359 kr1.359 krKøb
8Geekd1.359 kr1.359 krKøb
9Homeshop DK1.449 kr1.449 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony PULSE Elite - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / PlayStation Link - trådløs - hvid

PriceData har fulgt prisen på Sony PULSE Elite - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / PlayStation Link - trådløs - hvid i 185 dage. Laveste pris i perioden er 690 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 1.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.016 kr.

Den nuværende pris på 690 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 37% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for Sony PULSE Elite - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / PlayStation Link - trådløs - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for Sony PULSE Elite - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / PlayStation Link - trådløs - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026690 kr392 kr (36%)
26. maj 20261.082 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.091 kr9 kr (1%)
21. maj 20261.082 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.091 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.099 kr8 kr (1%)
18. maj 20261.091 kr8 kr (1%)
17. maj 20261.099 kr8 kr (1%)
15. maj 20261.091 kr8 kr (1%)
14. maj 20261.099 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret