Gå til hovedindhold

Smart relæ til DIN-skinne Shelly Pro 2 - Wi‑Fi/LAN, 2 kanaler

ShellyCentral styring af hjemmetDIN-skinne monteringProfessionel hjemmeautomatiseringEAN: 3800235268025

Shelly Pro 2 er en professionel smart relækontakt med 2 kanaler, Wi-Fi, LAN og Bluetooth-forbindelse. Perfekt til avanceret hjemmeautomatisering. Læs mere

Pris fra 463 krtil 789 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 326 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 405 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Smart relæ til DIN-skinne Shelly Pro 2 - Wi‑Fi/LAN, 2 kanaler og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 463 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shelly Pro 2
463 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shelly PRO 2
524 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Smart relæ til DIN-skinne Shelly Pro 2 - Wi‑Fi/LAN, 2 kanaler
-15%569 kr
Før 669 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Smart relæ til DIN-skinne Shelly Pro 2 - Wi‑Fi/LAN, 2 kanaler
-15%589 kr
Før 689 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Shelly Pro 2 - WiFI relæ, 2 kanaler, potentialfrit
597,38 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Shelly Pro 2 - WiFI relæ, 2 kanaler, potentialfrit
597,38 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Shelly Pro 2
602,68 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Shelly Pro 2 Smart Relækontakt
618 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Shelly pro 2
647,5 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Shelly Pro 2 Smart Relækontakt
789 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Smart relæ til DIN-skinne Shelly Pro 2 - Wi‑Fi/LAN, 2 kanaler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Smart relæ til DIN-skinne Shelly Pro 2 - Wi‑Fi/LAN, 2 kanaler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK463 kr502 krKøb
2CS MEGASTORE DK524 kr563 krKøb
3Boligcenter DK569 kr569 krKøb
4Vivas DK589 kr668 krKøb
5EL-GROSSISTEN597,38 kr597,38 krKøb
6EL-NETSALG597,38 kr597,38 krKøb
7Billigelogvvs.dk602,68 kr602,68 krKøb
8CompuMail DK618 kr618 krKøb
9MaintainIt647,5 kr647,5 krKøb
10Ultrashop789 kr789 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Shelly Pro 2

Shelly

Shelly Pro 2 er en professionel smart relækontakt med 2 kanaler, Wi-Fi, LAN og Bluetooth-forbindelse. Perfekt til avanceret hjemmeautomatisering.

• smart relæ
• wifi relæ
• hjemmeautomatisering
• din skinne
• shelly switch
• smart kontakt
• Professionel hjemmeautomatisering
• DIN-skinne montering

Beskrivelse

Shelly Pro 2 er en professionel 2-kanals smart relækontakt designet til avanceret hjemmeautomatisering. Med Wi-Fi, LAN og Bluetooth-forbindelse giver den pålidelig trådløs styring af elektriske kredsløb. Enheden kan monteres på DIN-skinne og håndtere op til 25A samlet belastning med 16A per kanal. Den har indbygget overspændingsbeskyttelse, overstrømsbeskyttelse og flammeresistent temperaturføler for optimal sikkerhed. Compatible med Alexa og de fleste home automation platforme. Ideel til professionelle installatører og avancerede brugere, der ønsker pålidelig smart home kontrol.

Specifikationer

farve:Grå
vægt:76g
kanaler:2 kanaler
fugtighed:30-70% RH
materiale:Plastik
montering:DIN-skinne
sikkerhed:Overspændingsbeskyttelse, overstrømsbeskyttelse
spænding:AC 110-240V
hukommelse:8MB Flash
dimensioner:19 x 69 x 94 mm
forbindelse:Wi-Fi, LAN, Bluetooth 4.2
frekvensbånd:2400-2495 MHz
strømforbrug:3W
driftstemperatur:-20°C til 40°C
maksimal_belastning:25A samlet, 16A per kanal

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan Shelly Pro 2 monteres på DIN-skinne?

Ja, Shelly Pro 2 er designet til DIN-skinnemontering i afbryderbokse og er ideel til professionelle installationer.

Hvilke forbindelsesmuligheder har enheden?

Den har Wi-Fi, LAN og Bluetooth 4.2 forbindelse, så du kan vælge den mest stabile løsning til dit setup.

Er den kompatibel med Alexa?

Ja, Shelly Pro 2 fungerer med Amazon Alexa og de fleste andre smart home platforme som Home Assistant og OpenHAB.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Smart relæ til DIN-skinne Shelly Pro 2 - Wi‑Fi/LAN, 2 kanaler

PriceData har fulgt prisen på Smart relæ til DIN-skinne Shelly Pro 2 - Wi‑Fi/LAN, 2 kanaler i 116 dage. Laveste pris i perioden er 405 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 529 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 423 kr.

Den nuværende pris på 463 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 61 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Smart relæ til DIN-skinne Shelly Pro 2 - Wi‑Fi/LAN, 2 kanaler. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Smart relæ til DIN-skinne Shelly Pro 2 - Wi‑Fi/LAN, 2 kanaler de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026463 kr24 kr (5%)
27. maj 2026439 kr90 kr (17%)
26. maj 2026529 kr90 kr (21%)
23. maj 2026439 kr90 kr (17%)
22. maj 2026529 kr90 kr (21%)
20. maj 2026439 kr2 kr (0%)
18. maj 2026441 kr3 kr (1%)
16. maj 2026438 kr22 kr (5%)
15. maj 2026416 kr3 kr (1%)
13. maj 2026419 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret