Gå til hovedindhold

Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) - WiFi 3-faset energimåler, 63A

ShellyCentral styring af hjemmetEAN: 3800235261958
Pris fra 548 krtil 898,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 350,75 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 547 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) - WiFi 3-faset energimåler, 63A og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 548 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model)
548 kr
Til butik
Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) billede

Produktspecifikationer

Mærke: Shelly
Kategori: Måleinstrumenter
Farve: 2
Artikel nr.: 3800235261958
EAN: 3800235261958
Varenr.: 24287539
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) - WiFi 3-faset energimler, 63A
587 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) - WiFi 3-faset energimåler, 63A
637 kr
Til butik
Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) - WiFi 3-faset energimåler, 63A billede

Produktinformation

Shelly 3EM-63T (flat terminal model) og 3EM-63W (wire model) er trefasede energimålere til at måle energidata på tre individuelle faser med belastninger på op til 63A og med 99 % nøjagtighed. Enhederne måler effekt, strøm, spænding og power faktor i en opløsning på ét minut med realtidsmåling. Alt energidata bliver gemt med en times interval i op til 5 år med den gratis app og hvert minut med Premium abonnement. Enheden findes i to varianter: Shelly 3EM-63T Gen3 (flat terminal model): 3800235261941 Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model): 3800235261958...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Shelly
Kategori: Smart Home
Artikel nr.: Shelly_3EM_63W_Gen3
EAN: 3800235261958
Varenr.: 3351793
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Shelly · Hutschiene · "3EM-63W Gen3" · Stromzähler
709 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model)
715,38 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model)
715,38 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Smart relæ til elmåling Shelly 3EM-63W Gen3
729 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Smart relæ til elmåling Shelly 3EM-63W Gen3
749 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Shelly 3em-63w gen3 (wire)
898,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) - WiFi 3-faset energimåler, 63A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) - WiFi 3-faset energimåler, 63A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK548 kr587 krKøb
2WATTOO.DK587 kr587 krKøb
3Proshop DK637 kr676 krKøb
4CompuMail DK709 kr709 krKøb
5EL-GROSSISTEN715,38 kr715,38 krKøb
6EL-NETSALG715,38 kr715,38 krKøb
7Boligcenter DK729 kr729 krKøb
8Vivas DK749 kr828 krKøb
9MaintainIt898,75 kr898,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) - WiFi 3-faset energimåler, 63A

PriceData har fulgt prisen på Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) - WiFi 3-faset energimåler, 63A i 185 dage. Laveste pris i perioden er 454 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 564 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 499 kr.

Den nuværende pris på 548 kr er 10% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) - WiFi 3-faset energimåler, 63A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Shelly 3EM-63W Gen3 (wire model) - WiFi 3-faset energimåler, 63A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026548 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026547 kr11 kr (2%)
15. apr. 2026558 kr11 kr (2%)
22. mar. 2026547 kr17 kr (3%)
7. mar. 2026564 kr16 kr (3%)
4. mar. 2026548 kr10 kr (2%)
3. mar. 2026538 kr10 kr (2%)
2. mar. 2026548 kr16,14 kr (3%)
19. feb. 2026531,86 kr16,14 kr (3%)
18. feb. 2026548 kr10 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret