Gå til hovedindhold

Sigma Sport Aura 60, Forlys, Sort, IPX4, LED, 60 lm, 70 m

SIGMA SportCykeludstyrEAN: 4016224177004
Pris fra 379 krtil 488,95 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 109,95 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 369 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Sigma Sport Aura 60, Forlys, Sort, IPX4, LED, 60 lm, 70 m og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 379 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sigma Sport Aura 60, Forlys, Sort, IPX4, LED, 60 lm, 70 m
379 kr
Til butik
Sigma Sport Aura 60, Forlys, Sort, IPX4, LED, 60 lm, 70 m billede

Produktspecifikationer

Mærke: Sigma
Kategori: Cykellygter
Farve: 2
Artikel nr.: 17700
EAN: 4016224177004
Varenr.: 6396549
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Sigma Aura 60 - Forlygte - USB - 60 Lux
399 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
SIGMA Aura 60 USB forlygte i sort
-15%400 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SIGMA Aura 60 USB forlygte i sort billede

Produktinformation

Forbedr din cykels belysning med SIGMA Aura 60 USB forlygten. Den sorte lygte kombinerer kraftig belysning med USB-opladning. Let montering, lang batterilevetid og holdbar konstruktion gør denne forlygte ideel for cyklister, der ønsker effektiv belysning på deres ture.

Produktspecifikationer

Mærke: Sigma
EAN: 4016224177004
Varenr.: 54231978901849
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sigma Forlygte Aura 60 - Cykellygte
488,95 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sigma Forlygte Aura 60 - Cykellygte
488,95 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Sigma Forlygte Aura 60 - Cykellygte
488,95 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
Sigma Forlygte Aura 60 - Cykellygte
488,95 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Sigma Forlygte Aura 60 - Cykellygte
488,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Sigma Forlygte Aura 60 - Cykellygte
488,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sigma Sport Aura 60, Forlys, Sort, IPX4, LED, 60 lm, 70 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sigma Sport Aura 60, Forlys, Sort, IPX4, LED, 60 lm, 70 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK379 kr418 krKøb
2Cykelpartner.dk399 kr399 krKøb
3eCykelhjelm DK400 kr439 krKøb
4Lommelygtesalg.dk488,95 kr488,95 krKøb
5Outmore.dk488,95 kr488,95 krKøb
6Pande-lampe.dk488,95 kr488,95 krKøb
7Cykel-lygter.dk488,95 kr488,95 krKøb
8MAXiPRO488,95 kr488,95 krKøb
9Bikepack.dk488,95 kr488,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sigma Sport Aura 60, Forlys, Sort, IPX4, LED, 60 lm, 70 m

PriceData har fulgt prisen på Sigma Sport Aura 60, Forlys, Sort, IPX4, LED, 60 lm, 70 m i 167 dage. Laveste pris i perioden er 362 kr (registreret d. 23. februar 2026), højeste er 400 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 380 kr.

Den nuværende pris på 379 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Sigma Sport Aura 60, Forlys, Sort, IPX4, LED, 60 lm, 70 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Sigma Sport Aura 60, Forlys, Sort, IPX4, LED, 60 lm, 70 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. apr. 2026379 kr2 kr (1%)
19. apr. 2026377 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026376 kr3 kr (1%)
9. apr. 2026379 kr21 kr (5%)
8. apr. 2026400 kr21 kr (6%)
26. mar. 2026379 kr10 kr (3%)
18. mar. 2026369 kr7 kr (2%)
23. feb. 2026362 kr17 kr (4%)
30. jan. 2026379 kr15 kr (4%)
24. jan. 2026394 kr15 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret