Gå til hovedindhold

Shimano PD-M8120, Vejcykel, Aluminium, Sort, Grå, Platformpedaler, Shimano, 438 g

ShimanoCykeludstyrEAN: 4550170444204
Pris fra 678 krtil 726 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 48 kr (7% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Shimano PD-M8120, Vejcykel, Aluminium, Sort, Grå, Platformpedaler, Shimano, 438 g og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 678 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano PD-M8120 bicycle pedal
678 kr
Til butik
Shimano PD-M8120 bicycle pedal billede

Produktinformation

Shimano PD-M8120 cykelpedal Sort, Grå 1 stk

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Sport Fitness
Artikel nr.: EPDM8120
EAN: 4550170444204
Varenr.: 3413946
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano PD-M8120, Vejcykel, Aluminium, Sort, Grå, Platformpedaler, Shimano, 438 g
702 kr
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano XT - Pedaler - M8120 SPD
717 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Pedal Spd Inkl. Sm-sh51 Pd-m8120 Deore Xt - Cykelpedal
726 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Pedal Spd Inkl. Sm-sh51 Pd-m8120 Deore Xt - Cykelpedal
726 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano PD-M8120, Vejcykel, Aluminium, Sort, Grå, Platformpedaler, Shimano, 438 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano PD-M8120, Vejcykel, Aluminium, Sort, Grå, Platformpedaler, Shimano, 438 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK678 kr717 krKøb
2CS MEGASTORE DK702 kr741 krKøb
3Cykelpartner.dk717 kr717 krKøb
4MAXiPRO726 kr726 krKøb
5Bikepack.dk726 kr726 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano PD-M8120, Vejcykel, Aluminium, Sort, Grå, Platformpedaler, Shimano, 438 g

PriceData har fulgt prisen på Shimano PD-M8120, Vejcykel, Aluminium, Sort, Grå, Platformpedaler, Shimano, 438 g i 182 dage. Laveste pris i perioden er 660,95 kr (registreret d. 14. januar 2026), højeste er 752 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 719 kr.

Den nuværende pris på 678 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Shimano PD-M8120, Vejcykel, Aluminium, Sort, Grå, Platformpedaler, Shimano, 438 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Shimano PD-M8120, Vejcykel, Aluminium, Sort, Grå, Platformpedaler, Shimano, 438 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026678 kr48 kr (7%)
22. maj 2026726 kr7,05 kr (1%)
29. apr. 2026718,95 kr7,05 kr (1%)
18. apr. 2026726 kr36,05 kr (5%)
1. apr. 2026689,95 kr36,05 kr (5%)
21. mar. 2026726 kr36,05 kr (5%)
5. mar. 2026689,95 kr36,05 kr (5%)
20. feb. 2026726 kr65,05 kr (10%)
5. feb. 2026660,95 kr65,05 kr (9%)
22. jan. 2026726 kr65,05 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret