Gå til hovedindhold

Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra - Cykelpedal

ShimanoCykeludstyrEAN: 4524667646297
Pris fra 826 krtil 914,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 88,95 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 799 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra - Cykelpedal og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 826 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano PD-R8000 bicycle pedal
826 kr
Til butik
Shimano PD-R8000 bicycle pedal billede

Produktinformation

Shimano PD-R8000 cykelpedal Sort, Grå

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Sport Fitness
Artikel nr.: IPDR8000
EAN: 4524667646297
Varenr.: 3384017
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano PD-R8000, Vejcykel, Sort, Grå, Dreng/Pige, 248 g
842 kr
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano Ultegra Carbon Pedaler - PD-R8000 model SPD-SL
890 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra - Cykelpedal
-1%914,95 kr
Før 924 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra - Cykelpedal
-1%914,95 kr
Før 924 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra - Cykelpedal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra - Cykelpedal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK826 kr865 krKøb
2CS MEGASTORE DK842 kr881 krKøb
3Cykelpartner.dk890 kr890 krKøb
4MAXiPRO914,95 kr914,95 krKøb
5Bikepack.dk914,95 kr914,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra - Cykelpedal

PriceData har fulgt prisen på Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra - Cykelpedal i 151 dage. Laveste pris i perioden er 795 kr (registreret d. 15. januar 2026), højeste er 924 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 860 kr.

Den nuværende pris på 826 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra - Cykelpedal. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Shimano Pedal Spd-sl Inkl. Sm-sh11 Pd-r8000 Ultegra - Cykelpedal de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 2026826 kr17 kr (2%)
7. maj 2026843 kr47 kr (5%)
5. maj 2026890 kr34 kr (4%)
4. maj 2026924 kr34 kr (4%)
1. maj 2026890 kr12,05 kr (1%)
28. apr. 2026877,95 kr34,95 kr (4%)
27. apr. 2026843 kr17 kr (2%)
23. apr. 2026826 kr51,95 kr (6%)
17. apr. 2026877,95 kr51,95 kr (6%)
9. apr. 2026826 kr98 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret