Gå til hovedindhold

Siemens 5SL Automatsikring 1P+N 10kA 10A, grå

SiemensEludstyrEAN: 4001869440873
Pris fra 137 krtil 159 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 22 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 103 kr 5. apr.

Sammenlign priser på Siemens 5SL Automatsikring 1P+N 10kA 10A, grå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 137 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Siemens 5SL Automatsikring 1P+N 10kA 10A, grå
137 kr
Til butik
Siemens 5SL Automatsikring 1P+N 10kA 10A, grå billede

Produktinformation

Automatsikring 5SL 1 Polet-N 10A, C-karakteristik 10kA 230V. Farve: Grå Antal poler: 1+N Ampere: 10A Højde: 90 mm Bredde: 36 mm Dybde: 76 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Tavlemateriel
EAN: 4001869440873
Varenr.: 2622440871
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens Automatsikring 230v 10ka 1+n-p c 10a
137 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Automatsikring 230V 10KA 1+N-P C 10A
137,8 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens 5SL4510-7
139 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Siemens automatsikring C 1P+N 10A, grå
155 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Siemens Automatsikring C 1P+0, 10A
159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens 5SL Automatsikring 1P+N 10kA 10A, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens 5SL Automatsikring 1P+N 10kA 10A, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl137 kr137 krKøb
2Proshop DK137 kr176 krKøb
3EL-GROSSISTEN137,8 kr137,8 krKøb
4CS MEGASTORE DK139 kr178 krKøb
5BilligVVS DK155 kr155 krKøb
6Greenline159 kr159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Siemens 5SL Automatsikring 1P+N 10kA 10A, grå

PriceData har fulgt prisen på Siemens 5SL Automatsikring 1P+N 10kA 10A, grå i 181 dage. Laveste pris i perioden er 103 kr (registreret d. 5. april 2026), højeste er 148 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 134 kr.

Den nuværende pris på 137 kr er 2% over normalprisen. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Siemens 5SL Automatsikring 1P+N 10kA 10A, grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Siemens 5SL Automatsikring 1P+N 10kA 10A, grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. apr. 2026137 kr
19. apr. 2026137,8 kr10,2 kr (7%)
18. apr. 2026148 kr10,2 kr (7%)
15. apr. 2026137,8 kr10,2 kr (7%)
14. apr. 2026148 kr15 kr (11%)
6. apr. 2026133 kr30 kr (29%)
5. apr. 2026103 kr30 kr (23%)
24. mar. 2026133 kr4 kr (3%)
21. mar. 2026129 kr4 kr (3%)
11. mar. 2026133 kr4,8 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret