Gå til hovedindhold

Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet

NordluxLoftslampebeslagEAN: 5704924025754
Pris fra 899 krtil 959 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 60 kr (6% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 704 kr 23. apr.

Sammenlign priser på Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 899 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet
-5%899 kr
Før 945 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet billede

Produktinformation

Sidara Seaside LED-udendørs loftlampe med perforeret skærmområde Den kompakte LED-udendørs loftlampe Sidara Seaside imponerer med sit moderne design og særdeles robuste udførelse. Lampen, der er designet af designbureauet Jacob Jensen Design, skaber et effektfuldt og stemningsfuldt lysbillede takket være det perforerede skærmområde i den nederste halvdel. Takket være sin modstandsdygtige konstruktion og kapslingsgrad IP54 er Sidara Seaside ideel til udendørs brug – også i kystnære områder og under krævende vejrforhold. Lampen er udstyret med en E27-fatning og muliggør brug af forskellige pærer for en individuel lysindretning. For en særlig intens lyseffekt anbefales det at bruge en pære med høj lumenværdi.

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørslamper
Materiale: Aluminium
EAN: 5704924025754
Varenr.: 10054567
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Sidara Loftslampe Seaside Antracit - Nordlux
899 kr
Til butik
Sidara Loftslampe Seaside Antracit - Nordlux billede

Produktinformation

Sidara udendørslamper fra Nordlux Sidara udendørslamper fra Nordlux er designet af Jacob Jensen Design og forener moderne minimalisme med et elegant, arkitektonisk udtryk. Det perforerede design skaber et smukt spil mellem lys og skygge, som giver haven...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Nordlux - Alt undtagen Aludra (Husk at lig ting der ikke er aludra i her ved oprettelser)
Farve: Grå
EAN: 5704924025754
Varenr.: 2618406250
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Sidara udendørs loftlampe, seaside antrasit
900 kr
Til butik
Sidara udendørs loftlampe, seaside antrasit billede

Produktinformation

Nordlux Sidara udendørs loftlampe, seaside antrasit - designet af Jacob Jensen Design Loftlampen Sidara er en af de populære Nordlux udendørslamper og findes i varianterne seaside sort, seaside metallisk brun og seaside antrasit, der alle er velegnet til...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Nordlux udendørslamper
EAN: 5704924025754
Varenr.: 2618406250
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Sidara udendørs loftlampe, antracit
949 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Sidara udendørs loftlampe, antracit
959 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lampemesteren DK899 kr899 krKøb
2Luxlight.dk899 kr899 krKøb
3Lamper.dk900 kr900 krKøb
4LampeGuru.dk949 kr949 krKøb
5Greenline959 kr959 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet

PriceData har fulgt prisen på Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet i 112 dage. Laveste pris i perioden er 704 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 900 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 849 kr.

Den nuværende pris på 899 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026899 kr50 kr (6%)
8. maj 2026849 kr50 kr (6%)
24. apr. 2026899 kr195 kr (28%)
23. apr. 2026704 kr195 kr (22%)
22. apr. 2026899 kr195 kr (28%)
17. apr. 2026704 kr195 kr (22%)
11. apr. 2026899 kr1 kr (0%)
10. apr. 2026900 kr1 kr (0%)
29. mar. 2026899 kr179,8 kr (25%)
27. mar. 2026719,2 kr179,8 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret