Gå til hovedindhold

Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet

NordluxLoftslampebeslagEAN: 5704924025747
Pris fra 830 krtil 939 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 109 kr (12% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 704 kr 23. apr.

Sammenlign priser på Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 830 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet
-12%830 kr
Før 945 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet billede

Produktinformation

Sidara Seaside LED-udendørs loftlampe med perforeret skærmområde Den kompakte LED-udendørs loftlampe Sidara Seaside imponerer med sin robuste konstruktion og et moderne design fra designbureauet Jacob Jensen Design. I den brune udførelse passer lampen harmonisk ind i de mest forskelligartede udendørs omgivelser. Den perforerede skærm i den nederste halvdel sørger for en særlig og effektfuld lyseffekt. Takket være sin robuste konstruktion og kapslingsgrad IP54 er Sidara Seaside ideel til brug udendørs – også tæt på kysten og under krævende vejrforhold. Lampen har en E27-fatning og giver dermed mulighed for at anvende forskellige pærer og tilpasse lyseffekten individuelt. For et særligt intensivt belysningsresultat anbefales det at anvende en pære med høj lumenværdi.

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørslamper
Materiale: Aluminium
EAN: 5704924025747
Varenr.: 10054569
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Sidara udendørs loftlampe, brun
879 kr
Til butik
Nordlux Sidara udendørs loftlampe, brun billede

Produktinformation

Elegant og holdbar udendørs loftlampe til kystnære områder Skab stemningsfuld belysning på terrassen, altanen eller ved indgangen med denne stilrene loftlampe fra Nordlux. Lampen er designet af Jacob Jensen Design og er en del af Sidara-serien, som er udv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørs loftlamper
Farve: seaside brown metallic
Størrelse: Height 18.8 cm x Diameter 12.4 cm
EAN: 5704924025747
Varenr.: 4242025742
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Sidara Loftslampe Seaside Metalisk Brun - Nordlux
899 kr
Til butik
Sidara Loftslampe Seaside Metalisk Brun - Nordlux billede

Produktinformation

Sidara udendørslamper fra Nordlux Sidara udendørslamper fra Nordlux er designet af Jacob Jensen Design og forener moderne minimalisme med et elegant, arkitektonisk udtryk. Det perforerede design skaber et smukt spil mellem lys og skygge, som giver haven...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Nordlux - Alt undtagen Aludra (Husk at lig ting der ikke er aludra i her ved oprettelser)
Farve: Brun
EAN: 5704924025747
Varenr.: 2618406218
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Sidara udendørs loftlampe, seaside metallisk brun
900 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Sidara udendørs loftlampe, brun
939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lampemesteren DK830 kr830 krKøb
2LampeGuru.dk879 kr879 krKøb
3Luxlight.dk899 kr899 krKøb
4Lamper.dk900 kr900 krKøb
5Greenline939 kr939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet

PriceData har fulgt prisen på Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet i 112 dage. Laveste pris i perioden er 704 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 900 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 845 kr.

Den nuværende pris på 830 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Sidara Seaside udendørs loftlampe, IP54, E27 Nordlux - Altan - Moderne - Aluminium - Kantet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 2026830 kr69 kr (8%)
24. apr. 2026899 kr195 kr (28%)
23. apr. 2026704 kr195 kr (22%)
22. apr. 2026899 kr195 kr (28%)
17. apr. 2026704 kr195 kr (22%)
11. apr. 2026899 kr1 kr (0%)
10. apr. 2026900 kr1 kr (0%)
29. mar. 2026899 kr179,8 kr (25%)
27. mar. 2026719,2 kr179,8 kr (20%)
18. mar. 2026899 kr179,8 kr (25%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret