Gå til hovedindhold

SHISEIDO Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15ml øjencreme

ShiseidoLotion og fugtighedscremeReneuraRED TechnologyAnti-age øjenpleje til modne kvinder 30+EAN: 0768614208570

Shiseido Benefiance Eye Cream reducerer synlige rynker på 5 dage med ReneuraRED Technology. Bekæmper 6 typer rynker og adresserer årsagerne til ældning. Læs mere

Pris fra 282 krtil 726 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 444 kr (61% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 274 kr 9. maj

Sammenlign priser på SHISEIDO Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15ml øjencreme og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 282 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SHISEIDO Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15ml øjencreme
282 kr
Til butik
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Shiseido ginza tokyo benefiance wrinkle smoothing eye cream 15ml
329 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15 ml
382 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Eye Cream 15 ml
-36%450,07 kr
Før 700 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SHISEIDO Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Eye Cream (15 ml)
-24%535 kr
Før 700 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15 ml
565 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15 ml
700 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Eye Cream 15 ml
726 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SHISEIDO Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15ml øjencreme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SHISEIDO Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15ml øjencreme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK282 kr321 krKøb
2Hobbix329 kr329 krKøb
3Teknikproffset DK382 kr431 krKøb
4NiceHair.dk450,07 kr450,07 krKøb
5Bangerhead DK535 kr535 krKøb
6Cocopanda DK565 kr565 krKøb
7Lyko DK700 kr700 krKøb
8NordicFeel DK726 kr726 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15 ml

Shiseido

Shiseido Benefiance Eye Cream reducerer synlige rynker på 5 dage med ReneuraRED Technology. Bekæmper 6 typer rynker og adresserer årsagerne til ældning.

• øjencreme
• anti-age
• rynkecreme
• Shiseido hudpleje
• wrinkle smoothing
• benefiance
• Anti-age øjenpleje til modne kvinder 30+
• ReneuraRED Technology

Beskrivelse

Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream er en banebrydende anti-age øjencreme der transformerer øjenområdet med synlige resultater på bare 5 dage. Med ReneuraRED Technology™ og carnosine bekæmper den 6 forskellige typer af øjenrynker - fra kragefødder til øjenlågsrynker. Tre aktive ingredienser arbejder i harmoni: Kombu-Bounce optimerer hudens fornyelse og hyaluronsyre-produktion, Aquapeptide forbedrer blødhed og struktur, mens Carnosine forebygger celleskader. Kliniske tests viser at 93% oplevede mindre synlige rynker, 96% så hurtige resultater og 99% følte blødere hud. Velegnet til alle hudtyper og dermatologisk testet.

Specifikationer

Effekt:Reducerer 6 typer øjenrynker
Hudtype:Alle hudtyper
Volumen:15 ml
Teknologi:ReneuraRED Technology™
Anvendelse:Dag og nat
Formulering:Uden parabener
Klinisk test:34 kvinder, 5 dages resultat
Aktive ingredienser:Kombu-Bounce, Aquapeptide, Carnosine

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor hurtigt kan jeg se resultater med denne øjencreme?

Kliniske tests viser at 93% af brugerne oplevede synligt reducerede øjenrynker på bare 5 dage. De fleste ser øjeblikkelige resultater med blødere hud.

Hvilke typer rynker bekæmper produktet?

Øjencremen reducerer 6 forskellige typer: kragefødder, øjenlågsrynker, ansigtsrynker, rynker under øjnene, linjer i poserne under øjnene og rynker i øjenkrogene.

Kan jeg bruge cremen både morgen og aften?

Ja, produktet er designet til dag- og natbrug. Påfør som det sidste trin i din hudplejerutine både morgen og aften for bedste resultater.

Hvor længe holder en 15 ml krukke?

Produktet er meget drøjt i brug. Med korrekt dosering (minimal mængde) holder en krukke typisk 4-6 måneder ved daglig brug morgen og aften.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SHISEIDO Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15ml øjencreme

PriceData har fulgt prisen på SHISEIDO Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15ml øjencreme i 167 dage. Laveste pris i perioden er 274 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 472 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 366 kr.

Den nuværende pris på 282 kr er 23% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for SHISEIDO Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15ml øjencreme. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for SHISEIDO Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream 15ml øjencreme de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026282 kr100 kr (26%)
31. maj 2026382 kr65 kr (21%)
30. maj 2026317 kr25 kr (9%)
29. maj 2026292 kr25 kr (8%)
28. maj 2026317 kr35 kr (12%)
27. maj 2026282 kr100 kr (26%)
26. maj 2026382 kr94 kr (33%)
25. maj 2026288 kr29 kr (9%)
23. maj 2026317 kr65 kr (17%)
22. maj 2026382 kr48 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret