Gå til hovedindhold

Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Contour Serum (30ml)

ShiseidoLotion og fugtighedscremeRetinol-kapslerAldersbekæmpende hudplejeEAN: 0768614155805

Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Contour Serum er et aldersbekæmpende serum, der reducerer rynker med Retinol-kapsler og forbedrer hudens elasticitet. Læs mere

Pris fra 539 krtil 1.020 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 481 kr (47% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 392 kr 25. maj

Sammenlign priser på Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Contour Serum (30ml) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 539 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Serum, 30 ml.
-47%539 kr
Før 1.020 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shiseido Benefiance Wrinke Smoothing Contour Serum 30 ml
539 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Contour Serum (30ml)
-26%756 kr
Før 1.020 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Contour Serum 30 ml
756 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Serum - 30 ml
1.016 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Contour Serum 30 ml
1.020 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Contour Serum (30ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Contour Serum (30ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Brandshop539 kr539 krKøb
2Beautycos DK539 kr539 krKøb
3Bangerhead DK756 kr756 krKøb
4Cocopanda DK756 kr756 krKøb
5NordicFeel DK1.016 kr1.016 krKøb
6Lyko DK1.020 kr1.020 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Contour Serum

Shiseido

Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Contour Serum er et aldersbekæmpende serum, der reducerer rynker med Retinol-kapsler og forbedrer hudens elasticitet.

• anti-age serum
• aldersbekæmpende
• rynkereducering
• ansigtsserum
• shiseido serum
• retinol serum
• Aldersbekæmpende hudpleje
• Retinol-kapsler

Beskrivelse

Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Contour Serum er et innovativt aldersbekæmpende serum, der genskaber hudens naturlige smidighed og fasthed. Serumet indeholder Retinol-kapsler, der udfylder rynker indefra og booste hudens selvreparation. Inner Flex Complex beskytter og reparerer hudens elastiske fibre som en fjeder, der forbedrer rynker og modstandskraft. Drives af ReNeura Technology+™ og KOMBU Bounce Complex for en blødere, mere smidig og fastere hud. Ideelt til alle, der ønsker et mere ungdommeligt udseende og forbedret hudtekstur.

Specifikationer

hudtype:Alle hudtyper
volumen:30 ml
producent:Shiseido International France
anvendelse:Morgen og aften efter rens før fugtighedscreme
konsistens:Serum
oprindelsesland:Frankrig
hovedingredienser:Retinol-kapsler, Inner Flex Complex, ReNeura Technology+

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe tager det at se resultater med serumet?

De fleste brugere ser forbedringer i hudens tekstur og elasticitet efter 2-4 ugers regelmæssig brug morgen og aften.

Kan serumet bruges sammen med andre produkter?

Ja, anvend efter rens og før fugtighedscreme. Kan kombineres med andre Shiseido Benefiance produkter for optimal effekt.

Er serumet egnet til sensitiv hud?

Serumet er testet dermatologisk og egnet til alle hudtyper, men ved meget sensitiv hud anbefales test på mindre hudområde først.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Contour Serum (30ml)

PriceData har fulgt prisen på Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Contour Serum (30ml) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 392 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 539 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 462 kr.

Den nuværende pris på 539 kr er 17% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Contour Serum (30ml). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Shiseido Benefiance Neura Wrinkle Smoothing Contour Serum (30ml) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026539 kr105 kr (24%)
27. maj 2026434 kr42 kr (11%)
25. maj 2026392 kr4 kr (1%)
24. maj 2026396 kr38 kr (9%)
22. maj 2026434 kr42 kr (11%)
21. maj 2026392 kr64 kr (14%)
20. maj 2026456 kr83 kr (15%)
14. maj 2026539 kr124 kr (30%)
13. maj 2026415 kr19 kr (4%)
12. maj 2026434 kr42 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret