Gå til hovedindhold

Shimano CS-R7000, Cykelkassette, Landevejscykel, Stål, Rustfrit stål, 304 g

ShimanoHovedtelefonerEAN: 4524667885962
Pris fra 369 krtil 539 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 170 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 363 kr 7. maj

Sammenlign priser på Shimano CS-R7000, Cykelkassette, Landevejscykel, Stål, Rustfrit stål, 304 g og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 369 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CS-R7000
369 kr
Til butik
Shimano CS-R7000 billede

Produktinformation

Shimano CS-R7000 Cykelkassette

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Sport Fitness
Artikel nr.: ICSR700011130
EAN: 4524667885962
Varenr.: 3413923
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CS-R7000, Cykelkassette, Landevejscykel, Stål, Rustfrit stål, 304 g
372 kr
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano 105 - Kassette 11 gear 11-30 tands - R7000
404 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kassette 11sp 11-30 Cs-r7000 105 - Cykel kassette
406,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kassette 11sp 11-30 Cs-r7000 105 - Cykel kassette
406,95 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Kassette 11-sp 11-30 CS-R7000 105
539 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano CS-R7000, Cykelkassette, Landevejscykel, Stål, Rustfrit stål, 304 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano CS-R7000, Cykelkassette, Landevejscykel, Stål, Rustfrit stål, 304 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK369 kr408 krKøb
2CS MEGASTORE DK372 kr411 krKøb
3Cykelpartner.dk404 kr404 krKøb
4MAXiPRO406,95 kr406,95 krKøb
5Bikepack.dk406,95 kr406,95 krKøb
6Cykelexperten.dk539 kr539 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano CS-R7000, Cykelkassette, Landevejscykel, Stål, Rustfrit stål, 304 g

PriceData har fulgt prisen på Shimano CS-R7000, Cykelkassette, Landevejscykel, Stål, Rustfrit stål, 304 g i 182 dage. Laveste pris i perioden er 357 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 429 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 383 kr.

Den nuværende pris på 369 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Shimano CS-R7000, Cykelkassette, Landevejscykel, Stål, Rustfrit stål, 304 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Shimano CS-R7000, Cykelkassette, Landevejscykel, Stål, Rustfrit stål, 304 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026369 kr4 kr (1%)
20. maj 2026365 kr2 kr (1%)
7. maj 2026363 kr28 kr (7%)
6. maj 2026391 kr17 kr (5%)
27. apr. 2026374 kr11 kr (3%)
6. apr. 2026363 kr6 kr (2%)
2. apr. 2026369 kr17,95 kr (5%)
1. apr. 2026386,95 kr3,05 kr (1%)
26. mar. 2026390 kr1 kr (0%)
24. mar. 2026389 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret