Gå til hovedindhold

Shimano Kassette 11sp 11-28 Cs-r7000 105 - Cykel kassette

ShimanoHovedtelefonerEAN: 4524667885900
Pris fra 389 krtil 539 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 150 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 362 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Shimano Kassette 11sp 11-28 Cs-r7000 105 - Cykel kassette og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 389 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano 11-rækket kassette Shimano 105 CS-R7000 11-28T
389 kr
Til butik
Shimano 11-rækket kassette Shimano 105 CS-R7000 11-28T billede

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Kassetter
Farve: 4
Artikel nr.: ICSR700011128
EAN: 4524667885900
Varenr.: 7543710
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano 105 - Kassette 11 gear 11-28 tands - R7000
398 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kassette 11sp 11-28 Cs-r7000 105 - Cykel kassette
-1%402,95 kr
Før 406,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kassette 11sp 11-28 Cs-r7000 105 - Cykel kassette
-1%402,95 kr
Før 406,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Kassette 11 Speed 11-28 - CS-R7000 105
539 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 11sp 11-28 Cs-r7000 105 - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 11sp 11-28 Cs-r7000 105 - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK389 kr428 krKøb
2Cykelpartner.dk398 kr398 krKøb
3MAXiPRO402,95 kr402,95 krKøb
4Bikepack.dk402,95 kr402,95 krKøb
5Cykelexperten.dk539 kr539 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Kassette 11sp 11-28 Cs-r7000 105 - Cykel kassette

PriceData har fulgt prisen på Shimano Kassette 11sp 11-28 Cs-r7000 105 - Cykel kassette i 183 dage. Laveste pris i perioden er 339 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 429 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 381 kr.

Den nuværende pris på 389 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Shimano Kassette 11sp 11-28 Cs-r7000 105 - Cykel kassette. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Shimano Kassette 11sp 11-28 Cs-r7000 105 - Cykel kassette de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026389 kr20 kr (5%)
18. maj 2026369 kr8 kr (2%)
13. maj 2026377 kr8 kr (2%)
8. maj 2026369 kr5 kr (1%)
7. maj 2026374 kr3 kr (1%)
15. apr. 2026377 kr14 kr (4%)
14. apr. 2026391 kr2 kr (1%)
7. apr. 2026389 kr4 kr (1%)
5. apr. 2026385 kr1 kr (0%)
23. mar. 2026386 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret