Gå til hovedindhold

SG Armaturen - Tanto 1100 LED 11,5w 3000K Vægarmatur IP65 - Grafitgrå

SG ArmaturenLamperEAN: 7021986435405
Pris fra 689 krtil 919 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 230 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på SG Armaturen - Tanto 1100 LED 11,5w 3000K Vægarmatur IP65 - Grafitgrå og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 689 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG Armaturen Tanto Grafit 12,5W 1100 LED 3000K
689 kr
Til butik
SG Armaturen Tanto Grafit 12,5W 1100 LED 3000K billede

Produktinformation

Tanto Grafit 12,5W 1100 LED 3000K Produkt beskrivelse: Rundt flot væg armatur med halvafskærmning og kryds som både kan monteres ude og inde. Udført i trykstøbt pulverlakeret aluminium. Skærm i UV stabiliseret opal polycarbonat. 2 ind/udgange for kabler, mulighed for både synlig og skjult kabling samt sløjfbare hurtig klemmer. Korrosionsbeskyttet...

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Lamper
Artikel nr.: 643540
EAN: 7021986435405
Varenr.: 2753530
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vægarmatur Tanto 1100 LED 11,5W 830, 330 lumen, grafit
758 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
TANTO GRAFIT 12,5W/330LM LED 3000K
824,64 kr
Til butik
TANTO GRAFIT 12,5W/330LM LED 3000K billede

Produktinformation

Design: Hallvard Jakobsen.Rundt vægarmatur med halvskærm og kryds som kan monteres både indendørs og udendørs. Armaturet er produceret i trykstøbt aluminium, pulverlakeret sort, hvid eller grafit med skærm i UV-stabiliseret opal polycarbonat. Versioner me...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG ARMATUREN
Kategori: Lamper & Armaturer
EAN: 7021986435405
Varenr.: 15845111398735
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
SG Armaturen - Tanto 1100 LED 11,5w 3000K Vægarmatur IP65 - Grafitgrå
833 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Tanto grafit 12,5w/330lm led 3000k
895 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Tanto udendørs væglampe, 3000K, grå
905 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Tanto udendørs væglampe, 3000K, grå
905 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG Tanto udendørs væglampe, 3000K, grå
919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Armaturen - Tanto 1100 LED 11,5w 3000K Vægarmatur IP65 - Grafitgrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Armaturen - Tanto 1100 LED 11,5w 3000K Vægarmatur IP65 - Grafitgrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK689 kr728 krKøb
2CS MEGASTORE DK758 kr797 krKøb
3EL-GROSSISTEN824,64 kr824,64 krKøb
4Elvvs.dk833 kr833 krKøb
5MaintainIt895 kr895 krKøb
6BilligVVS DK905 kr905 krKøb
7Greenline905 kr905 krKøb
8LavprisVVS919 kr919 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SG Armaturen - Tanto 1100 LED 11,5w 3000K Vægarmatur IP65 - Grafitgrå

PriceData har fulgt prisen på SG Armaturen - Tanto 1100 LED 11,5w 3000K Vægarmatur IP65 - Grafitgrå i 156 dage. Laveste pris i perioden er 689 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 711 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 701 kr.

Den nuværende pris på 689 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for SG Armaturen - Tanto 1100 LED 11,5w 3000K Vægarmatur IP65 - Grafitgrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for SG Armaturen - Tanto 1100 LED 11,5w 3000K Vægarmatur IP65 - Grafitgrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 2026689 kr13 kr (2%)
9. apr. 2026702 kr1 kr (0%)
24. jan. 2026701 kr10 kr (1%)
21. jan. 2026711 kr10 kr (1%)
31. dec. 2025701 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret