Gå til hovedindhold

vidaXL Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 200 cm

vidaXLSenge og sengerammerEAN: 8720287237839
Pris fra 1.029 krtil 1.699 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 670 kr (39% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 200 cm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1029 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sengeramme uden madras Sort 140x200 cm Fløjl
-39%1.029 kr
Før 1.679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengeramme uden madras Sort 140x200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Blød fløjl: Fløjl er et blødt og luksuriøst stof, der er kendetegnet ved dets tætte og jævne fibre. Fløjlsstof er blødt og komfortabelt at røre ved.Støttende ben: Sengen understøttes af robuste ben, som giver stabilitet, sikkerhed og robusthed.Lameller i krydsfiner: Lamellerne i krydsfiner giver god vægtfordeling, hvilket sikrer, at madrassen forbliver, hvor den skal, også selvom du vender og drejer dig i løbet af natten. Godt at vide:En madras medfølger ikke. Vi tilbyder dog et bredt udvalg af madrasser. Du kan finde en matchende madras i vores webshop. Farve: SortMateriale: Fløjl (100 % polyester), krydsfiner, konstrueret træProduktmål: 203 x 140 x 35 cm (L x B x H)Passer til madrasstørrelse: 140 x 200 cm (B x L) (madras medfølger ikke)...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24.9g
EAN: 8720287237839
Varenr.: 601677
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Sengeramme uden madras Sort 140x200 cm Fløjl
-38%1.049 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengeramme uden madras Sort 140x200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24.9g
EAN: 8720287237839
Varenr.: 601677
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Boxspring sengeramme Sort 140x200 cm Fløjl
1.102,53 kr
Til butik
Boxspring sengeramme Sort 140x200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne boxspring sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Blød fløjl: Fløjl er et blødt og luksuriøst stof, der er kendetegnet ved dets tætte og jævne fibre. Fløjlsstof er blødt og komfortabelt at røre...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: vidaXL
Kategori: Senge & sengeramme
EAN: 8720287237839
Varenr.: 10222408761673
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 200 cm
1.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 200 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 200 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK1.029 kr1.029 krKøb
2Livera DK1.049 kr1.118 krKøb
3DesignShoppen1.102,53 kr1.102,53 krKøb
4BoligRetning1.699 kr1.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 200 cm

PriceData har fulgt prisen på Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 200 cm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 889 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.089 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 954 kr.

Den nuværende pris på 1.029 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 200 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 200 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20261.029 kr140 kr (16%)
22. feb. 2026889 kr200 kr (18%)
19. feb. 20261.089 kr200 kr (22%)
10. feb. 2026889 kr200 kr (18%)
9. feb. 20261.089 kr200 kr (22%)
22. jan. 2026889 kr80 kr (8%)
21. jan. 2026969 kr80 kr (9%)
29. dec. 2025889 kr30 kr (3%)
28. dec. 2025919 kr30 kr (3%)
6. dec. 2025889 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret