Gå til hovedindhold

vidaXL Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 190 cm

vidaXLSenge og sengerammerEAN: 8720287237778
Pris fra 759 krtil 1.299 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 540 kr (42% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 749 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 190 cm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 759 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sengeramme uden madras Sort 140x190 cm Fløjl
-3%759 kr
Før 779 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengeramme uden madras Sort 140x190 cm Fløjl billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Blød fløjl: Fløjl er et blødt og luksuriøst stof, der er kendetegnet ved dets tætte og jævne fibre. Fløjlsstof er blødt og komfortabelt at røre ved.Støttende ben: Sengen understøttes af robuste ben, som giver stabilitet, sikkerhed og robusthed.Lameller i krydsfiner: Lamellerne i krydsfiner giver god vægtfordeling, hvilket sikrer, at madrassen forbliver, hvor den skal, også selvom du vender og drejer dig i løbet af natten. Godt at vide:En madras medfølger ikke. Vi tilbyder dog et bredt udvalg af madrasser. Du kan finde en matchende madras i vores webshop. Farve: SortMateriale: Fløjl (100 % polyester), krydsfiner, konstrueret træProduktmål: 193 x 140 x 35 cm (L x B x H)Passer til madrasstørrelse: 140 x 190 cm (B x L) (madras medfølger ikke)...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24.5g
EAN: 8720287237778
Varenr.: 601673
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Sengeramme uden madras Sort 140x190 cm Fløjl
-3%779 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengeramme uden madras Sort 140x190 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24.5g
EAN: 8720287237778
Varenr.: 601673
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Boxspring sengeramme Sort 140x190 cm Fløjl
817,96 kr
Til butik
Boxspring sengeramme Sort 140x190 cm Fløjl billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne boxspring sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Blød fløjl: Fløjl er et blødt og luksuriøst stof, der er kendetegnet ved dets tætte og jævne fibre. Fløjlsstof er blødt og komfortabelt at røre...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: vidaXL
Kategori: Senge & sengeramme
EAN: 8720287237778
Varenr.: 10222381924681
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 190 cm
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 190 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 190 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK759 kr759 krKøb
2Livera DK779 kr848 krKøb
3DesignShoppen817,96 kr817,96 krKøb
4BoligRetning1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 190 cm

PriceData har fulgt prisen på Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 190 cm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 739 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 809 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 778 kr.

Den nuværende pris på 759 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 12 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 190 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 140 x 190 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 2026759 kr50 kr (6%)
3. maj 2026809 kr50 kr (7%)
22. apr. 2026759 kr50 kr (6%)
21. apr. 2026809 kr50 kr (7%)
14. apr. 2026759 kr20 kr (3%)
9. apr. 2026779 kr30 kr (4%)
8. apr. 2026809 kr30 kr (4%)
2. apr. 2026779 kr30 kr (4%)
31. mar. 2026749 kr60 kr (7%)
30. mar. 2026809 kr60 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret