Gå til hovedindhold

Seagate Expansion STKP8000400 - Harddisk - 8 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery

SeagateComputer – tilbehørEAN: 3660619040421
Pris fra 1.688 krtil 2.290 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 602 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.454 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Seagate Expansion STKP8000400 - Harddisk - 8 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1688 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Seagate Expansion Desktop 8TB USB 3.0
-6%1.688 kr
Før 1.789 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Seagate Expansion Desktop 8TB USB 3.0 billede

Produktinformation

Seagate Expansion STKP8000400 - Hard drive - 8 TB - external (desktop) - USB 3.0 - black - with Seagate Rescue Data Recovery.

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Eksterne harddiske
EAN: 3660619040421
Varenr.: C16979
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seagate 8TB Expansion Desktop black U3
1.736,44 kr
Til butik
Seagate 8TB Expansion Desktop black U3 billede

Produktinformation

Seagate 8TB Expansion Desktop Black U3 Oplev en pålidelig og rummelig lagringsløsning med Seagate 8TB Expansion Desktop Black U3. Denne eksterne harddisk tilbyder en imponerende kapacitet på 8 terabyte, hvilket giver dig masser af plads til at gemme dine...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: USB)
EAN: 3660619040421
Varenr.: 91893
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Expansion STKP8000400 - Harddisk - 8 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery
1.767 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate Expansion Harddisk STKP8000400 8TB USB 3.0
1.768 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Seagate Expansion 8 TB USB 3.0 (sort)
-5%1.999 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Seagate Expansion 8 TB USB 3.0 (sort)
-5%2.019 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Expansion Desktop External Drive 8tb Sort
2.249 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Expansion Desktop - 8TB - Ekstern Harddisk - Sort
-2%2.290 kr
Før 2.337,05 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Expansion STKP8000400 - Harddisk - 8 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Expansion STKP8000400 - Harddisk - 8 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK1.688 kr1.737 krKøb
2Ultrashop1.736,44 kr1.736,44 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.767 kr1.767 krKøb
4CompuMail DK1.768 kr1.768 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.088 krKøb
7Dustin DK2.249 kr2.335,25 krKøb
8Proshop DK2.290 kr2.290 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate Expansion STKP8000400 - Harddisk - 8 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery

PriceData har fulgt prisen på Seagate Expansion STKP8000400 - Harddisk - 8 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery i 144 dage. Laveste pris i perioden er 1.436 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 1.766 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.632 kr.

Den nuværende pris på 1.688 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Seagate Expansion STKP8000400 - Harddisk - 8 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Seagate Expansion STKP8000400 - Harddisk - 8 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.688 kr4 kr (0%)
28. maj 20261.692 kr4 kr (0%)
26. maj 20261.688 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.689 kr8 kr (0%)
24. maj 20261.697 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.696 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.699 kr2 kr (0%)
21. maj 20261.697 kr12 kr (1%)
20. maj 20261.709 kr57 kr (3%)
18. maj 20261.766 kr50 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret