Gå til hovedindhold

Seagate Expansion STKP4000400 ekstern harddisk 4 TB 3.5 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort

SeagateComputer – tilbehørEAN: 3660619040407
Pris fra 1.059 krtil 1.561 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 502 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 970 kr 22. mar.

Sammenlign priser på Seagate Expansion STKP4000400 ekstern harddisk 4 TB 3.5 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1059 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seagate Expansion STKP4000400 ekstern harddisk 4 TB 3.5 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort
1.059 kr
Til butik
Seagate Expansion STKP4000400 ekstern harddisk 4 TB 3.5 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort billede

Produktinformation

Seagate Expansion STKP4000400 Ekstern Harddisk - 4 TB Opgrader din lagringskapacitet med Seagate Expansion STKP4000400 ekstern harddisk. Denne kraftfulde 4 TB harddisk er ideel til at gemme dine vigtigste filer, billeder, videoer og musik. Udstyret med US...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Ekstern Lagerenheder
EAN: 3660619040407
Varenr.: 91617
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate Expansion Desktop Harddisk STKP4000400 4TB USB 3.0
1.132 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
SEAGATE Expansion Desktop Harddisk STKP4000400 4TB USB 3.0
1.286 kr
Til butik
SEAGATE Expansion Desktop Harddisk STKP4000400 4TB USB 3.0 billede

Produktinformation

Bredd: 41.9 mm, Djup: 125 mm, Emballagets bredd: 21.2 cm, Emballagets djup: 7.7 cm, Emballagets höjd: 21.8 cm, Emballagets vikt: 1.342 kg, Färg: Svart, Gränssnitt: 1 x USB 3.0, Gränssnittets överföringshastighet: 5.0 Gbps (USB 3.0) / 480 Mbps (USB 2.0), Höjd: 178.75 mm, Kapacitet: 4 TB, Kombinerad med: Seagate Rescue Data Recovery, Lokalisering: Stillahavsasien, Medföljande kablar: 1 x USB 3.0-kabel - extern - 45.72 cm, Operativsystem erfordras: Windows 10 eller senare, Apple MacOS X 10.12 eller senare, Service och support: Begränsad garanti - 3 år, Strömkälla: Medföljande AC-adapter, Typ av enhet: Hårddisk - extern (desktop), Vikt: 1.176 kg.

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Eksterne harddiske
EAN: 3660619040407
Varenr.: C67451
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Seagate Expansion Desktop 4 TB USB 3.0 (sort)
-18%1.309 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Seagate Expansion Desktop 4 TB USB 3.0 (sort)
-18%1.329 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Expansion Desktop - 4TB - Ekstern Harddisk - Sort
1.454 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Expansion Desktop External Drive 4tb Sort
-0%1.561 kr
Før 1.561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Expansion STKP4000400 ekstern harddisk 4 TB 3.5 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Expansion STKP4000400 ekstern harddisk 4 TB 3.5 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop1.059 kr1.059 krKøb
2CompuMail DK1.132 kr1.132 krKøb
3Teknikproffset DK1.286 kr1.345 krKøb
4Boligcenter DK1.309 kr1.309 krKøb
5Vivas DK1.329 kr1.398 krKøb
6Proshop DK1.454 kr1.454 krKøb
7Dustin DK1.561 kr1.647,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate Expansion STKP4000400 ekstern harddisk 4 TB 3.5 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort

PriceData har fulgt prisen på Seagate Expansion STKP4000400 ekstern harddisk 4 TB 3.5 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 852 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 1.274 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 971 kr.

Den nuværende pris på 1.059 kr er 9% over normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for Seagate Expansion STKP4000400 ekstern harddisk 4 TB 3.5 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for Seagate Expansion STKP4000400 ekstern harddisk 4 TB 3.5 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.059 kr158 kr (13%)
24. maj 20261.217 kr158 kr (15%)
20. maj 20261.059 kr179 kr (14%)
19. maj 20261.238 kr9 kr (1%)
18. maj 20261.247 kr188 kr (18%)
16. maj 20261.059 kr215 kr (17%)
15. maj 20261.274 kr215 kr (20%)
28. apr. 20261.059 kr20 kr (2%)
27. apr. 20261.079 kr20 kr (2%)
24. apr. 20261.059 kr20 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret