Gå til hovedindhold

Seagate Exos 7e10 10tb 512e/4kn 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd

SeagateHarddiskeEAN: 8719706022187
Pris fra 3.850 krtil 6.319 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.469 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.811 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Seagate Exos 7e10 10tb 512e/4kn 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3850 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate Exos 7E10 Harddisk ST10000NM017B 10TB SATA-600
3.850 kr
Til butik
Seagate Exos 7E10 Harddisk ST10000NM017B 10TB SATA-600 billede

Produktinformation

Seagate Exos 7E10 ST10000NM017B - Harddisk - 10 TB - intern - SATA 6Gb/s - buffer: 256 MB

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Artikel nr.: ST10000NM017B
EAN: 8719706022187
Varenr.: 999387490
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Exos 7e10 10tb 512e/4kn 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
3.999 kr
Til butik
Seagate Exos 7e10 10tb 512e/4kn 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd billede

Produktinformation

10 TB kapacitet gemmer store datasæt og reducerer antallet af drev 7200 rpm med 256 MB cache leverer stabil gennemstrømning og lavere latenstid RV-sensorer holder ydeevnen stabil i multidrev-arrayer Bygget til 24/7-drift med 2 000 000 t MTBF for pålidelig oppetid SATA 6 Gbit/s-grænseflade og energieffektivt strømforbrug hjælper med at reducere omkostningerne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: SATA 3.5"
Artikel nr.: ST10000NM017B
EAN: 8719706022187
Varenr.: 5011307474
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seagate Exos 7E10 Harddisk ST10000NM017B 10TB SATA-600
4.249 kr
Til butik
Seagate Exos 7E10 Harddisk ST10000NM017B 10TB SATA-600 billede

Produktinformation

Seagate Exos 7E10 Harddisk ST10000NM017B 10TB SATA-600 Opdag den kraftfulde Seagate Exos 7E10 harddisk, model ST10000NM017B. Denne pålidelige, 10TB SATA-600 harddisk er designet til at imødekomme behovene i datacenter- og enterprise-miljøer, hvor der...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: NAS-harddiske
EAN: 8719706022187
Varenr.: 62191
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Exos 7E10 - 10TB - Harddisk - ST10000NM017B - SATA-600 - 3.5"
4.261 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Seagate Exos 7E10 ST10000NM017B 3,5" intern harddisk 10 TB SATA
6.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Exos 7E10 ST10000NM017B 3,5" intern harddisk 10 TB SATA
6.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Exos 7e10 10tb 512e/4kn 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Exos 7e10 10tb 512e/4kn 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.850 kr3.850 krKøb
2Dustin DK3.999 kr4.085,25 krKøb
3Ultrashop4.249 kr4.249 krKøb
4Proshop DK4.261 kr4.261 krKøb
5Boligcenter DK6.299 kr6.299 krKøb
6Vivas DK6.319 kr6.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate Exos 7e10 10tb 512e/4kn 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd

PriceData har fulgt prisen på Seagate Exos 7e10 10tb 512e/4kn 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd i 179 dage. Laveste pris i perioden er 2.334 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 3.857 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.882 kr.

Den nuværende pris på 3.850 kr er 34% over normalprisen. Prisen er steget 23% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for Seagate Exos 7e10 10tb 512e/4kn 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for Seagate Exos 7e10 10tb 512e/4kn 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.850 kr1 kr (0%)
31. maj 20263.849 kr5 kr (0%)
30. maj 20263.844 kr1 kr (0%)
29. maj 20263.845 kr5 kr (0%)
28. maj 20263.840 kr14 kr (0%)
27. maj 20263.854 kr3 kr (0%)
24. maj 20263.857 kr44 kr (1%)
23. maj 20263.813 kr31 kr (1%)
21. maj 20263.782 kr31 kr (1%)
20. maj 20263.813 kr25 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret