Gå til hovedindhold

Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm)

Sea to SummitSoveposerEAN: 9327868157792
Pris fra 3.799 krtil 3.999,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 200,95 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.039 kr 8. maj

Sammenlign priser på Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3799 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm)
3.799 kr
Til butik
Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) billede

Produktinformation

Ascent -1°C er ideel til backpacking og camping i temperaturer ned til -1°C. Soveposen er fyldt med RDS-certificeret 750+ fill power gåsedun, behandlet med Ultra-Dry Down™-imprægnering for at modstå fugt. Free-Flow lynlåssystemet inkluderer en fuldlængd...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Dunsoveposer
Farve: Grøn (RAIN FOREST GREEN)
Størrelse: Personlængde 198 cm
EAN: 9327868157792
Varenr.: 9327868157792
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sea To Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag - Large Rain Forest Green - Sovepose
3.800 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Sea To Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag - Large Rain Forest Green - Sovepose
3.800 kr
Til butik
Gå til Soveposesalg.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Sea To Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag - Large Rain Forest Green - Sovepose
3.800 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Sea to Summit Ascent -1C/30F Down Sleeping Bag - Large
3.999,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Friluftsland.dk3.799 kr3.799 krKøb
2Outmore.dk3.800 kr3.800 krKøb
3MAXiPRO3.800 kr3.800 krKøb
4Soveposesalg.dk3.800 kr3.800 krKøb
5Pro Outdoor3.999,95 kr3.999,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm)

PriceData har fulgt prisen på Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 3.039 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 3.999,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.664 kr.

Den nuværende pris på 3.799 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 25% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20263.799 kr1 kr (0%)
24. maj 20263.800 kr1 kr (0%)
22. maj 20263.799 kr417 kr (12%)
20. maj 20263.382 kr343 kr (11%)
8. maj 20263.039 kr343 kr (10%)
7. maj 20263.382 kr343 kr (11%)
6. maj 20263.039 kr343 kr (10%)
3. maj 20263.382 kr417 kr (11%)
19. apr. 20263.799 kr303 kr (9%)
4. apr. 20263.496 kr303 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret