Gå til hovedindhold

Sea to Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm)

Sea to SummitSoveposerEAN: 9327868157815
Pris fra 4.599 krtil 4.899,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 300,95 kr (6% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.679 kr 8. maj

Sammenlign priser på Sea to Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4599 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Sea to Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm)
4.599 kr
Til butik
Sea to Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) billede

Produktinformation

Ascent -9°C er ideel til backpacking og camping i temperaturer ned til -9°C. Soveposen er fyldt med RDS-certificeret 750+ fill power andedun, behandlet med Ultra-Dry Down™-imprægnering for at modstå fugt. Free-Flow lynlåssystemet inkluderer en fuldlængd...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Dunsoveposer
Farve: Grøn (RAIN FOREST GREEN)
Størrelse: Personlængde 198 cm
EAN: 9327868157815
Varenr.: 9327868157815
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sea To Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag - Large Rain Forest Green - Sovepose
4.600 kr
Til butik
Gå til Wolf Tactical
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Sea to Summit Ascent -9°C Down Sleeping Bag Rain Forest Green Vintersovepose - Large
4.600 kr
Til butik
Sea to Summit Ascent -9°C Down Sleeping Bag Rain Forest Green Vintersovepose - Large billede

Produktinformation

Sea to Summit Ascent -9C Down Sleeping Bag Regular Rain Forest Green er en let og varm vintersovepose med ULTRA-DRY Down 750+ og fleksible Free-Flow-lynlåse. Perfekt til ekspedition, bjergbestigning og kolde vinterture i Skandinavien. Levering: 2-5 Hverd...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Vintersoveposer
Farve: Rain Forest Green
EAN: 9327868157815
Varenr.: 210400
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Sea To Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag - Large Rain Forest Green - Sovepose
4.600 kr
Til butik
Gå til Soveposesalg.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Sea To Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag - Large Rain Forest Green - Sovepose
4.600 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Sea to Summit Ascent -9C/15F Down Sleeping Bag - Large
4.899,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Friluftsland.dk4.599 kr4.599 krKøb
2Outmore.dk4.600 kr4.600 krKøb
3Wolf Tactical4.600 kr4.600 krKøb
4MAXiPRO4.600 kr4.600 krKøb
5Soveposesalg.dk4.600 kr4.600 krKøb
6Pro Outdoor4.899,95 kr4.899,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sea to Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm)

PriceData har fulgt prisen på Sea to Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 3.679 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 4.800 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.467 kr.

Den nuværende pris på 4.599 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 25% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Sea to Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Sea to Summit Ascent -9c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 198 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20264.599 kr1 kr (0%)
24. maj 20264.600 kr1 kr (0%)
22. maj 20264.599 kr413 kr (10%)
20. maj 20264.186 kr507 kr (14%)
8. maj 20263.679 kr507 kr (12%)
7. maj 20264.186 kr507 kr (14%)
6. maj 20263.679 kr507 kr (12%)
28. apr. 20264.186 kr413 kr (9%)
14. apr. 20264.599 kr367 kr (9%)
30. mar. 20264.232 kr367 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret