Gå til hovedindhold

Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter

Schneider ElectricEludstyrLED indikatorVærksted og professionelle projekterEAN: 3606481375117

Thorsman kabeltromle med 40m 2x1,0mm² kabel, 4 udtag uden jord, robust plastikramme med håndtag. IP20 klassificering til indendørs brug. Læs mere

Pris fra 500 krtil 622 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 122 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 474 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 500 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter
500 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter
519 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter
519 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter
549 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KABELTROMLE 40M HO5VVF 2X1,0 IP20
552,58 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter
569 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kabeltromle 40M Ho5Vvf 2X1,0 Ip20
580,76 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kabeltromle 40m ho5vvf 2x1,0 ip20
600 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thorsman Kabeltromle klassisk 40m HO5VVF 2X1.0 IP20
612 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Kabeltromle 40M H05VV-F 2x1, IP20
622 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj500 kr500 krKøb
2LavprisEl519 kr519 krKøb
3LavprisVVS519 kr519 krKøb
4BilligVVS DK549 kr549 krKøb
5EL-GROSSISTEN552,58 kr552,58 krKøb
6Greenline569 kr569 krKøb
7Billigelogvvs.dk580,76 kr580,76 krKøb
8MaintainIt600 kr600 krKøb
9CS MEGASTORE DK612 kr651 krKøb
10WATTOO.DK622 kr622 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Schneider Electric Thorsman Kabeltromle 40m IP20

Schneider Electric

Thorsman kabeltromle med 40m 2x1,0mm² kabel, 4 udtag uden jord, robust plastikramme med håndtag. IP20 klassificering til indendørs brug.

• Værksted og professionelle projekter
• LED indikator

Beskrivelse

Schneider Electric Thorsman kabeltromle er en robust og praktisk løsning til indendørs strømforsyning. Med 40 meter 2x1,0 mm² kabel og fire udtag uden jord kan du tilslutte flere enheder samtidigt. Den er bygget i robust plastikramme med integreret håndtag, hvilket gør den nem at transportere. IP20 klassificering sikrer beskyttelse mod større faste objekter, og den indbyggede LED indikator viser når strømmen er tilsluttet. Perfekt til værksted, garage eller professionelle serviceprojekter.

Specifikationer

Farve:Grøn/Sort
Ramme:Robust plastik med håndtag
IP klasse:IP20
Spænding:230V
Antal udtag:4 stk uden jord
LED indikator:Ja
Kabeldimension:2x1,0 mm²
Max belastning:13A
Ledningslængde:40 meter
Anvendelsesområde:Indendørs

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan kabeltromlen bruges udendørs?

Nej, denne kabeltromle har IP20 klassificering og er kun beregnet til indendørs brug. Den har ingen beskyttelse mod vand.

Hvor mange enheder kan jeg tilslutte samtidigt?

Kabeltromlen har 4 udtag uden jord, så du kan tilslutte op til 4 enheder samtidigt op til maksimalt 13A i alt.

Er der jord på udtagene?

Nej, denne kabeltromle har 4 udtag uden jord. Den er designet til enheder der ikke kræver jordforbindelse.

Hvordan ved jeg om kabeltromlen har strøm?

Kabeltromlen har en indbygget LED indikator, så du nemt kan se om der er strøm tilsluttet uden at skulle tjekke stikkontakten.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter i 180 dage. Laveste pris i perioden er 397 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 516,81 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 459 kr.

Den nuværende pris på 500 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 40 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026500 kr16,81 kr (3%)
8. maj 2026516,81 kr16,81 kr (3%)
7. maj 2026500 kr21 kr (4%)
3. apr. 2026479 kr5 kr (1%)
3. mar. 2026474 kr3 kr (1%)
25. feb. 2026477 kr31 kr (7%)
7. feb. 2026446 kr3 kr (1%)
6. feb. 2026449 kr3 kr (1%)
1. feb. 2026446 kr3 kr (1%)
31. jan. 2026449 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret