Gå til hovedindhold

Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 37+3 meter

Schneider ElectricEludstyr37+3m udendørskabelHave og byggepladsEAN: 3606481375032

Schneider Havetromle med 37+3m HO5VVF kabel 2x1,0mm. Robust kabeltromle til udendørs brug med pålidelig strømforsyning til haven og byggepladsen. Læs mere

Pris fra 449 krtil 598,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 149,75 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 37+3 meter og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 449 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Thorsman kabeltromle, 37+3M uden jord
449 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Schneider Electric Thorsman kabeltromle, 37+3M uden jord
499 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Thorsman kabeltromle i sort - 37+3 meter
499 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric Thorsman kabeltromle 37+3M u/jord
509 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 37+3 meter
539 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KABELTROMLE 37+3M HO5VVF 2X1.0 IP20
552,53 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thorsman Havetromle 37+3m HO5VVF 2X1.0 IP20
558 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kabeltromle 37+3M Ho5Vvf 2X1.0 Ip20
580,61 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kabeltromle 37+3m ho5vvf 2x1.0 ip20
598,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 37+3 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 37+3 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj449 kr449 krKøb
2LavprisEl499 kr499 krKøb
3LavprisVVS499 kr499 krKøb
4Greenline509 kr509 krKøb
5BilligVVS DK539 kr539 krKøb
6EL-GROSSISTEN552,53 kr552,53 krKøb
7CS MEGASTORE DK558 kr597 krKøb
8Billigelogvvs.dk580,61 kr580,61 krKøb
9MaintainIt598,75 kr598,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Schneider Havetromle 37+3m 2G1,0mm HO5VVF

Schneider Electric

Schneider Havetromle med 37+3m HO5VVF kabel 2x1,0mm. Robust kabeltromle til udendørs brug med pålidelig strømforsyning til haven og byggepladsen.

• kabeltromle
• forlængerkabel
• udendørskabel
• havetromle
• el-tromle
• schneider kabel
• Have og byggeplads
• 37+3m udendørskabel

Beskrivelse

Schneider Havetromle 37+3m er en pålidelig kabeltromle designet til udendørs brug. Med HO5VVF kabel 2x1,0mm² leverer den sikker strømforsyning til haven, byggepladsen eller værkstedet. Kablet er modstandsdygtigt over for vejrpåvirkninger og mekanisk belastning. Den kompakte tromle er let at transportere og opbevare. Perfekt til el-værktøj, belysning og andre elektriske apparater udendørs. Schneider Electric garanterer høj kvalitet og sikkerhed i alle deres produkter.

Specifikationer

farve:Sort-grøn
model:IMT33152
kabeltype:HO5VVF
spænding:230V
tværsnit:2x1,0mm²
anvendelse:Udendørs
kabellængde:37+3 meter
beskyttelsesklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er kabeltromlen egnet til udendørs brug?

Ja, Schneider Havetromlen er specielt designet til udendørs brug med vejrbestandigt HO5VVF kabel og robust konstruktion.

Hvor meget strøm kan kablet klare?

Med 2x1,0mm² tværsnit kan kablet håndtere almindeligt husholdningsudstyr og lettere el-værktøj op til 10A ved 230V.

Kan kabeltromlen bruges til tunge el-værktøjer?

Kablet egner sig til lettere til medium el-værktøj. For tunge maskiner anbefales tykkere kabel med højere amperemærke.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 37+3 meter

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 37+3 meter i 166 dage. Laveste pris i perioden er 401 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 506 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 443 kr.

Den nuværende pris på 449 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 37+3 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Schneider Electric Thorsman kabeltromle, uden jord, 37+3 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026449 kr50 kr (10%)
8. maj 2026499 kr50 kr (11%)
7. maj 2026449 kr20 kr (4%)
3. apr. 2026469 kr20 kr (4%)
21. mar. 2026449 kr6 kr (1%)
20. mar. 2026455 kr6 kr (1%)
12. mar. 2026449 kr30 kr (7%)
14. feb. 2026419 kr23 kr (5%)
13. feb. 2026442 kr23 kr (5%)
8. feb. 2026419 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret