Gå til hovedindhold

Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me05, termisk magnetisk, 0.63-1a 0.25kw@400v icu100ka, trykknap

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3389110343038
Pris fra 429 krtil 1.046 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 617 kr (59% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me05, termisk magnetisk, 0.63-1a 0.25kw@400v icu100ka, trykknap og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 429 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider GV2ME05 motorværn, 0,63-1 A
429 kr
Til butik
Schneider GV2ME05 motorværn, 0,63-1 A billede

Produktinformation

TeSys serien af kompakte termomagnetiske motorværn sikrer kontrol og beskyttelse af motorer med store strømme, såsom kompressorer og pumper. GV2 kommer med trykknap kontrol, og enhedens tripudløser reducerer fejlfindingstid for applikationen, så vedvarend...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: CEE & industrimateriel
Farve: Koksgrå
EAN: 3389110343038
Varenr.: 7522402655
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider GV2ME05 motorværn 0,63-1 A
429 kr
Til butik
Schneider GV2ME05 motorværn 0,63-1 A billede

Produktinformation

Schneider GV2ME05 motoværn i serien TeSys Med denne termomagnestiske motorværn får du kontrol og beskyttelse med store strømme som pumper, kompressorer mv. Enheden monteres med skrueklemmeterminaler for stabilitet.

Produktspecifikationer

Kategori: El artikler
Farve: Koksgrå
EAN: 3389110343038
Varenr.: 7522402655
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hndbetjent motorvrn indstillingsomrde 0,63-1A Brydeevne > 100kA
466 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me05, termisk magnetisk, 0.63-1a 0.25kw@400v icu100ka, trykknap
489 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Motorværn 0,63-1,0A
570,69 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Motorværn 0,63-1,0A
570,69 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Schneider Håndbetjent motorværn 0,63-1,00A, GV2ME05
574 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Håndbetj.Motorv.0,63-1A Gv2Me05
604,81 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Håndbetj.motorv.0,63-1a gv2me05
623,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TeSys GV motorværn GV2ME05. termisk magnetisk. 0.63-1A 0.25kW@400V Icu100kA. trykknap
712,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric GV2ME05, IP20
1.046 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me05, termisk magnetisk, 0.63-1a 0.25kw@400v icu100ka, trykknap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me05, termisk magnetisk, 0.63-1a 0.25kw@400v icu100ka, trykknap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline429 kr429 krKøb
2LavprisVærktøj429 kr429 krKøb
3WATTOO.DK466 kr466 krKøb
4Proshop DK489 kr528 krKøb
5EL-GROSSISTEN570,69 kr570,69 krKøb
6EL-NETSALG570,69 kr570,69 krKøb
7Elvvs.dk574 kr574 krKøb
8Billigelogvvs.dk604,81 kr604,81 krKøb
9MaintainIt623,75 kr623,75 krKøb
10vvsfittings.dk712,5 kr712,5 krKøb
11CS MEGASTORE DK1.046 kr1.245 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me05, termisk magnetisk, 0.63-1a 0.25kw@400v icu100ka, trykknap

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me05, termisk magnetisk, 0.63-1a 0.25kw@400v icu100ka, trykknap i 185 dage. Laveste pris i perioden er 359,27 kr (registreret d. 12. januar 2026), højeste er 495 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 418 kr.

Den nuværende pris på 429 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me05, termisk magnetisk, 0.63-1a 0.25kw@400v icu100ka, trykknap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me05, termisk magnetisk, 0.63-1a 0.25kw@400v icu100ka, trykknap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026429 kr50 kr (10%)
17. apr. 2026479 kr10 kr (2%)
15. apr. 2026469 kr8 kr (2%)
8. apr. 2026461 kr6 kr (1%)
3. apr. 2026455 kr16 kr (4%)
31. mar. 2026439 kr2 kr (0%)
29. mar. 2026437 kr8 kr (2%)
14. feb. 2026429 kr8 kr (2%)
13. feb. 2026437 kr8 kr (2%)
8. feb. 2026429 kr26 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret