Gå til hovedindhold

Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me10, termisk magnetisk, 4-6.3a 2.2kw@400v icu100ka, trykknap

Schneider ElectricEludstyr4-6,3A justerbarIndustrielle motorstyringerEAN: 3389110343113

Schneider TeSys GV2ME10 håndbetjent motorværn med 4-6,3A termomagnetisk beskyttelse. Kompakt design til DIN-skinne med trykknap kontrol og IP20 klasse. Læs mere

Pris fra 439 krtil 888 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 449 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 379 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me10, termisk magnetisk, 4-6.3a 2.2kw@400v icu100ka, trykknap og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 439 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider GV2ME10 motorværn, 4-6,3 A
439 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider GV2ME10 motorværn 4-6,3 A
439 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Schneider Håndbetjent motorværn 4,00-6,30A, GV2ME10, til din-skinne
459 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hndbetjent motorvrn indstillingsomrde 4-6,3A Brydeevne > 100kA
461 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me10, termisk magnetisk, 4-6.3a 2.2kw@400v icu100ka, trykknap
488 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Motorværn 4,0-6,3A
570,69 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Håndbetj.Motorv. 4-6,3A Gv2Me10
604,42 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Håndbetj.motorv. 4-6,3a gv2me10
623,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TeSys GV motorværn GV2ME10. termisk magnetisk. 4-6.3A 2.2kW@400V Icu100kA. trykknap
712,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric TeSys GV2, IP20
888 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me10, termisk magnetisk, 4-6.3a 2.2kw@400v icu100ka, trykknap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me10, termisk magnetisk, 4-6.3a 2.2kw@400v icu100ka, trykknap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline439 kr439 krKøb
2LavprisVærktøj439 kr439 krKøb
3Elvvs.dk459 kr459 krKøb
4WATTOO.DK461 kr461 krKøb
5Proshop DK488 kr527 krKøb
6EL-NETSALG570,69 kr570,69 krKøb
7Billigelogvvs.dk604,42 kr604,42 krKøb
8MaintainIt623,75 kr623,75 krKøb
9vvsfittings.dk712,5 kr712,5 krKøb
10CS MEGASTORE DK888 kr1.087 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Schneider Electric TeSys GV2ME10 motorværn

Schneider Electric

Schneider TeSys GV2ME10 håndbetjent motorværn med 4-6,3A termomagnetisk beskyttelse. Kompakt design til DIN-skinne med trykknap kontrol og IP20 klasse.

• motorværn
• motorafbryder
• motorskifte
• GV2ME10
• tesys motorværn
• schneider motorværn
• termomagnetisk afbryder
• Industrielle motorstyringer
• 4-6,3A justerbar

Beskrivelse

Schneider Electric TeSys GV2ME10 er et professionelt håndbetjent motorværn designet til beskyttelse af elektriske motorer. Med justerbar strømstyrke fra 4,0-6,3A leverer denne termomagnetiske enhed komplet overbelastnings- og kortslutningsbeskyttelse i overensstemmelse med IEC 947-2 og IEC 947-4-1 standarderne. Det kompakte design på kun 45 mm bredde gør hurtig DIN-skinne montering mulig med clips. Enheden fungerer som maksimalafbryder og er ideel til industrielle applikationer, infrastruktur og bygninger hvor pålidelig motorbeskyttelse er kritisk.

Specifikationer

dybde:78,5mm
poler:3
vægt:0,277kg
bredde:45mm
højde:89mm
moduler:5
montage:DIN-skinne med clips
ip_klasse:IP20
strømstyrke:4,0-6,3A
betjeningstype:Håndbetjent/Front
certificeringer:IEC 947-2, IEC 947-4-1, EN 60204, UL 508, RoHS
beskyttelsestype:Termomagnetisk
driftstemperatur:-20 til 60°C
maksimal_spænding:690V
opbevaringstemperatur:-40 til 80°C
maksimal_kabeltykkelse:6mm²

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på 4A og 6,3A indstilling?

GV2ME10 har justerbar udløsestrøm mellem 4,0-6,3A, så du kan tilpasse beskyttelsen præcist til motorens mærkestrøm for optimal sikkerhed.

Kan motorværnet monteres på standard DIN-skinne?

Ja, GV2ME10 monteres hurtigt og sikkert på 35mm DIN-skinne med integrerede clips uden behov for skruer.

Er motorværnet godkendt til industribrug?

Ja, enheden opfylder IEC 947-2 og IEC 947-4-1 standarderne og er certificeret til professionel industribrug med IP20 beskyttelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me10, termisk magnetisk, 4-6.3a 2.2kw@400v icu100ka, trykknap

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me10, termisk magnetisk, 4-6.3a 2.2kw@400v icu100ka, trykknap i 181 dage. Laveste pris i perioden er 362 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 461 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 398 kr.

Den nuværende pris på 439 kr er 10% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me10, termisk magnetisk, 4-6.3a 2.2kw@400v icu100ka, trykknap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Schneider Electric Tesys gv motorværn gv2me10, termisk magnetisk, 4-6.3a 2.2kw@400v icu100ka, trykknap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026439 kr20 kr (4%)
24. apr. 2026459 kr2 kr (0%)
23. apr. 2026461 kr2 kr (0%)
15. apr. 2026459 kr4 kr (1%)
14. apr. 2026455 kr76 kr (20%)
24. mar. 2026379 kr45 kr (11%)
23. mar. 2026424 kr45 kr (12%)
20. mar. 2026379 kr45 kr (11%)
19. mar. 2026424 kr45 kr (12%)
2. mar. 2026379 kr45 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret