Gå til hovedindhold

Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d09bd, 3p 9a ac-3 4kw@400v, 1no+1nc hjælpe kontakt, 24v dc spole

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3389110353075
Pris fra 431 krtil 599,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 168,75 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 413 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d09bd, 3p 9a ac-3 4kw@400v, 1no+1nc hjælpe kontakt, 24v dc spole og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 431 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d09bd, 3p 9a ac-3 4kw@400v, 1no+1nc hjælpe kontakt, 24v dc spole
431 kr
Til butik
Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d09bd, 3p 9a ac-3 4kw@400v, 1no+1nc hjælpe kontakt, 24v dc spole billede

Produktinformation

Schneider Electric LC1D09BD elektrisk skift tilbehør Kontaktor

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: LC1D09BD
EAN: 3389110353075
Varenr.: 2952320
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Kontaktor LC1D09BD 9A 3P+1 sl+1 br, 24V DC
467 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Schneider Electric kontaktorer 1 x slutted kontakt, 1 x bryde kontakt 1 stk
517 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TeSys D kontaktor LC1D09BD. 3P 9A AC-3 4kW@400V. 1NO+1NC hjælpe kontakt. 24V DC spole
570 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KONTAKTOR TESYS D 9A 24VDC 3NO
570,84 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kontaktor Tesys D 9A 24Vdc 3No
599,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d09bd, 3p 9a ac-3 4kw@400v, 1no+1nc hjælpe kontakt, 24v dc spole koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d09bd, 3p 9a ac-3 4kw@400v, 1no+1nc hjælpe kontakt, 24v dc spole koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK431 kr470 krKøb
2WATTOO.DK467 kr467 krKøb
3CS MEGASTORE DK517 kr556 krKøb
4vvsfittings.dk570 kr570 krKøb
5EL-GROSSISTEN570,84 kr570,84 krKøb
6Billigelogvvs.dk599,75 kr599,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d09bd, 3p 9a ac-3 4kw@400v, 1no+1nc hjælpe kontakt, 24v dc spole

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d09bd, 3p 9a ac-3 4kw@400v, 1no+1nc hjælpe kontakt, 24v dc spole i 179 dage. Laveste pris i perioden er 401 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 440 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 420 kr.

Den nuværende pris på 431 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d09bd, 3p 9a ac-3 4kw@400v, 1no+1nc hjælpe kontakt, 24v dc spole. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d09bd, 3p 9a ac-3 4kw@400v, 1no+1nc hjælpe kontakt, 24v dc spole de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026431 kr9 kr (2%)
9. maj 2026440 kr4 kr (1%)
14. apr. 2026436 kr23 kr (6%)
25. mar. 2026413 kr22 kr (5%)
28. feb. 2026435 kr21 kr (5%)
7. jan. 2026414 kr17 kr (4%)
6. jan. 2026431 kr17 kr (4%)
4. jan. 2026414 kr1 kr (0%)
3. jan. 2026415 kr1 kr (0%)
16. dec. 2025414 kr13 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret