Gå til hovedindhold

Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d18bl, 3p(3 no) - ac-3 - <= 440 v 18 a - 24 v dc spole

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3389110361711
Pris fra 386 krtil 605,54 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 219,54 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 360 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d18bl, 3p(3 no) - ac-3 - <= 440 v 18 a - 24 v dc spole og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 386 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d18bl, 3p(3 no) - ac-3 - <= 440 v 18 a - 24 v dc spole
386 kr
Til butik
Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d18bl, 3p(3 no) - ac-3 - <= 440 v 18 a - 24 v dc spole billede

Produktinformation

Schneider Electric LC1D18BL hjælpekontakt

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: LC1D18BL
EAN: 3389110361711
Varenr.: 2952307
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric LC1D18BL, Flerfarvet, 24 DC
525 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KONTAKTOR TESYS D 18A 24VDC 3NO
576,29 kr
Til butik
KONTAKTOR TESYS D 18A 24VDC 3NO billede

Produktinformation

Kontaktorer og reverseringer TeSys serie D 9_150 A Kontaktor til motordrift og til ikke induktive belastninger LC1-D.Typenr: LC1Dxx, hvor xx står for mærkestrømmen og .. For spændingskoden. Der er altid i TeSyskontaktorer 1sl + 1 br. Mærkestrømmen i AC3 d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Relæer
EAN: 3389110361711
Varenr.: 15844932452687
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kontaktor Tesys D 18A 24Vdc 3No
605,54 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d18bl, 3p(3 no) - ac-3 - <= 440 v 18 a - 24 v dc spole koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d18bl, 3p(3 no) - ac-3 - <= 440 v 18 a - 24 v dc spole koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK386 kr425 krKøb
2CS MEGASTORE DK525 kr564 krKøb
3EL-GROSSISTEN576,29 kr576,29 krKøb
4Billigelogvvs.dk605,54 kr605,54 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d18bl, 3p(3 no) - ac-3 - <= 440 v 18 a - 24 v dc spole

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d18bl, 3p(3 no) - ac-3 - <= 440 v 18 a - 24 v dc spole i 155 dage. Laveste pris i perioden er 345 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 443 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 391 kr.

Den nuværende pris på 386 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 5 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d18bl, 3p(3 no) - ac-3 - <= 440 v 18 a - 24 v dc spole. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Schneider Electric Tesys d kontaktor lc1d18bl, 3p(3 no) - ac-3 - <= 440 v 18 a - 24 v dc spole de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 2026386 kr57 kr (13%)
25. apr. 2026443 kr57 kr (15%)
16. apr. 2026386 kr57 kr (13%)
14. apr. 2026443 kr57 kr (15%)
8. apr. 2026386 kr26 kr (7%)
3. apr. 2026360 kr26 kr (7%)
2. apr. 2026386 kr26 kr (7%)
28. jan. 2026360 kr75 kr (17%)
27. jan. 2026435 kr75 kr (21%)
19. jan. 2026360 kr75 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret