Gå til hovedindhold

Schneider Electric Kontaktor LC1D09B7 9A 24VAC

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3389110348675
Pris fra 281 krtil 406,85 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 125,85 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 274 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Schneider Electric Kontaktor LC1D09B7 9A 24VAC og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 281 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Kontaktor LC1D09B7 9A 24VAC
281 kr
Til butik
Schneider Electric Kontaktor LC1D09B7 9A 24VAC billede

Produktinformation

Kontaktor LC1D09B7 9A 24VAC Produkt beskrivelse: TeSys D - op til 75 kW/400 V og 250 A/AC1Kontaktorer og kontaktorer med reversering op til 75 kW/400 V og 250 A/AC1Vekselstrøm, jævnstrøm, jævnstrømstyrekreds med lavt forbrugAlle typer startere: reverserende eller ikke-reverserende, stjerne-trekant, med autotransformer osv.Tilslutning: fjederklemme,...

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: LC1D09B7
EAN: 3389110348675
Varenr.: 2758679
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric LC1D09B7, Flerfarvet, 24 AC
318 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Schneider TeSys kontaktor LC1D09B7 9A, 24V, AC
387,21 kr
Til butik
Schneider TeSys kontaktor LC1D09B7 9A, 24V, AC billede

Produktinformation

Kontaktorer og reverseringer TeSys serie D 9_150 A Kontaktor til motordrift og til ikke induktive belastninger LC1-D.Typenr: LC1Dxx, hvor xx står for mærkestrømmen og .. For spændingskoden. Der er altid i TeSyskontaktorer 1sl + 1 br. Mærkestrømmen i AC3 d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kontaktorer og termorelæer
EAN: 3389110348675
Varenr.: 15845625200975
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Schneider TeSys kontaktor LC1D09B7 9A, 24V, AC
387,21 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kontaktor Tesys D 9A 24Vac 3No
406,85 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Kontaktor LC1D09B7 9A 24VAC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Kontaktor LC1D09B7 9A 24VAC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK281 kr320 krKøb
2CS MEGASTORE DK318 kr357 krKøb
3EL-GROSSISTEN387,21 kr387,21 krKøb
4EL-NETSALG387,21 kr387,21 krKøb
5Billigelogvvs.dk406,85 kr406,85 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Kontaktor LC1D09B7 9A 24VAC

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Kontaktor LC1D09B7 9A 24VAC i 164 dage. Laveste pris i perioden er 274 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 302 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 292 kr.

Den nuværende pris på 281 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Schneider Electric Kontaktor LC1D09B7 9A 24VAC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Schneider Electric Kontaktor LC1D09B7 9A 24VAC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026281 kr13 kr (4%)
28. maj 2026294 kr8 kr (3%)
19. maj 2026302 kr1 kr (0%)
12. maj 2026301 kr9 kr (3%)
7. maj 2026292 kr4 kr (1%)
3. maj 2026296 kr5 kr (2%)
2. maj 2026291 kr5 kr (2%)
8. apr. 2026296 kr22 kr (8%)
2. mar. 2026274 kr22 kr (7%)
17. feb. 2026296 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret