Gå til hovedindhold

SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 3 polet + nul, bredde 90 mm

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3606485849652
Pris fra 487 krtil 680 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 193 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 440 kr 30. mar.

Sammenlign priser på SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 3 polet + nul, bredde 90 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 487 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Resi9 XP RCBO/kombiafbryder 3PN C-karakteristik 10A 6kA 30mA klasse A 90mm
487 kr
Til butik
Schneider Electric Resi9 XP RCBO/kombiafbryder 3PN C-karakteristik 10A 6kA 30mA klasse A 90mm billede

Produktinformation

Dette Resi9-produkt er en kombiafbryder(RCBO): RCD/fejlstrømsafbryder og MCB/overstrømsbeskyttelse. Det er en 3P+N afbryder med 3 beskyttede poler og 10A i mærkestrøm og C udløsningskurve Jordafledningsbeskyttelsesklassen er A-type med en følsomhed på 30mA. Tidsforsinkelsen for jordlækagebeskyttelse er øjeblikkelig. Den nominelle kortslutningsbrudkapacitet er op til 6.000A i overensstemmelse med EN/IEC 61009-2-1 standarden. Dette produkt beskytter mod kortslutning, kabeloverbelastning, elektrisk stød ved indirekte kontakt og brandfare. Det giver en sikker, pålidelig løsning til boliginstallationer. Dette produkt overholder EN/IEC 61009-2-1 og EN/IEC 61009-1 standarderne. Den elektriske udholdenhed er op til 7.500 cyklusser og den mekaniske udholdenhed er op til 20.000 cyklusser. Den har en tunneltype terminalforbindelse øverst eller nederst. Tilslutningen tillader stive kobberkabler. Kabeltværsnitskapaciteten er fra 1mm2 til 16mm2. Tilslutningen tillader fleksible kobberkabler. Kabeltværsnitskapaciteten er fra 1mm2 til 10mm2. Tilslutningen tillader fleksible med ferrule kobberkabler. Kabeltværsnitskapaciteten er fra 1mm2 til 10mm2. Den nominelle Ue-driftsspænding er op til 400VAC med en driftsfrekvens på 50Hz. Ui nominelle isolationsspænding er op til 400V. Uimp-mærket impulsmodstandsspænding er 4kV. Overspændingskategorien er 3. Bredden i 9 mm stigning er 10. Dimensionerne er (B) 90 mm x (H) 91 mm x (D) 72,5 mm. Produktets farve er hvid (RAL 9003). Produktets vægt er 500g. Varmeafgivelsen er 2,1W. Forureningsgraden er 2. Tilslutningsmomentet er 2N.m (top eller bund) for PZ2 skruetrækker type. Afisoleringslængden er 13 mm (top eller bund). I henhold til IEC 60529-standarden er IP-beskyttelsesgraden IP20 og bliver IP40 en gang i modulær tavle. Driftstemperaturen er fra -25°C til +40°C.

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: R9D55710
EAN: 3606485849652
Varenr.: 3271791
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Resi9 Kombiafbryder XP RCBO 3P+N C 10A 6kA, 30mA, kl.A, R9D55710
504 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 3 polet + nul, bredde 90 mm
537 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KOMBIAFBR. 10A 30MA C 3P+N 5M
553,56 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kombiafbr. 10A 30Ma C 3P+N 5M
581,7 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kombiafbr. 10a 30ma c 3p+n 5m
600 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Resi9 Kombiafbryder XP RCBO 3P+N 10A 6kA 30mA klasse A 90mm C-karakteristik
680 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 3 polet + nul, bredde 90 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 3 polet + nul, bredde 90 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK487 kr526 krKøb
2WATTOO.DK504 kr504 krKøb
3CS MEGASTORE DK537 kr576 krKøb
4EL-GROSSISTEN553,56 kr553,56 krKøb
5Billigelogvvs.dk581,7 kr581,7 krKøb
6MaintainIt600 kr600 krKøb
7vvsfittings.dk680 kr680 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 3 polet + nul, bredde 90 mm

PriceData har fulgt prisen på SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 3 polet + nul, bredde 90 mm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 440 kr (registreret d. 30. marts 2026), højeste er 487 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 465 kr.

Den nuværende pris på 487 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 3 polet + nul, bredde 90 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 3 polet + nul, bredde 90 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 2026487 kr15 kr (3%)
15. apr. 2026472 kr32 kr (7%)
30. mar. 2026440 kr39 kr (8%)
17. mar. 2026479 kr1 kr (0%)
13. mar. 2026478 kr1 kr (0%)
11. mar. 2026477 kr1 kr (0%)
10. mar. 2026476 kr1 kr (0%)
6. mar. 2026475 kr1 kr (0%)
4. mar. 2026474 kr1 kr (0%)
2. mar. 2026473 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret