Gå til hovedindhold

Schneider Electric Acti9 Kombiafbryder iCV40N 1P+N 10A B 30mA 6kA, kl. A, 36 mm

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3606489443931
Pris fra 376 krtil 431,25 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 55,25 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 350 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Schneider Electric Acti9 Kombiafbryder iCV40N 1P+N 10A B 30mA 6kA, kl. A, 36 mm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 376 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric iCV40N, 6000 A, IP20
376 kr
Til butik
Schneider Electric iCV40N, 6000 A, IP20 billede

Produktspecifikationer

Kategori: Afbrydere
Farve: 1
Artikel nr.: A9DG3610
EAN: 3606489443931
Varenr.: 7712277
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Acti9 Kombiafbryder iCV40N 1P+N 10A B 30mA 6kA, kl. A, 36 mm
376 kr
Til butik
Schneider Electric Acti9 Kombiafbryder iCV40N 1P+N 10A B 30mA 6kA, kl. A, 36 mm billede

Produktinformation

Acti9 kombiafbryder iCV40N 1P+N, 10A, 230V, 30mA, 6kA, klasse A, B-karakteristik, med VisiTripTM og VisiSafeTM. Bredde 36 mm. Kombiafbryderen Acti9 iCV40N kombinerer automatsikring og fejlstrømsafbryder i en enkelt enhed, der sparer plads i tavlen og giver optimal beskyttelse af mennesker, installationer og elektriske apparater. Kombiafbryderen beskytter bl.a. mod overstrømme, isoleringsfejl, elektrisk stød ved direkte og indirekte kontakt, transienter og brandfare. Denne klasse A kombiafbryder har 1 pol + N, B-karakteristik og er mærket til 10A 230V med kortslutningsbrydeevne på 6kA og følsomhed på 30mA.Patenteret VisiTripTM-teknologi sikrer hurtig fejlsøgning med tydelig markering på enhedens front. Enheden har testknap på fronten og lever op til IEC 61009-2-1-standarden.

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: A9DG3610
EAN: 3606489443931
Varenr.: 3271795
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Kombiafbryder RCBo, HPFI, iCV40N, 1P+N, B 10A 30mA, kl.A
391 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KOMBIAFBR. 10A 30MA B 1P+N 2M
393,99 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kombiafbr. 10A 30Ma B 1P+N 2M
414,05 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kombiafbr. 10a 30ma b 1p+n 2m
431,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Acti9 Kombiafbryder iCV40N 1P+N 10A B 30mA 6kA, kl. A, 36 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Acti9 Kombiafbryder iCV40N 1P+N 10A B 30mA 6kA, kl. A, 36 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK376 kr415 krKøb
2Proshop DK376 kr415 krKøb
3WATTOO.DK391 kr391 krKøb
4EL-GROSSISTEN393,99 kr393,99 krKøb
5Billigelogvvs.dk414,05 kr414,05 krKøb
6MaintainIt431,25 kr431,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Acti9 Kombiafbryder iCV40N 1P+N 10A B 30mA 6kA, kl. A, 36 mm

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Acti9 Kombiafbryder iCV40N 1P+N 10A B 30mA 6kA, kl. A, 36 mm i 185 dage. Laveste pris i perioden er 346 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 380 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 361 kr.

Den nuværende pris på 376 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Schneider Electric Acti9 Kombiafbryder iCV40N 1P+N 10A B 30mA 6kA, kl. A, 36 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Schneider Electric Acti9 Kombiafbryder iCV40N 1P+N 10A B 30mA 6kA, kl. A, 36 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026376 kr3 kr (1%)
9. maj 2026379 kr7,22 kr (2%)
7. maj 2026371,78 kr8,22 kr (2%)
6. maj 2026380 kr8,22 kr (2%)
30. apr. 2026371,78 kr6,78 kr (2%)
28. apr. 2026365 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026366 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026367 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026368 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026369 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret