Gå til hovedindhold

SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 1 polet + nul, bredde 36 mm

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3606481905413
Pris fra 313 krtil 449 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 136 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 309,18 kr 7. maj

Sammenlign priser på SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 1 polet + nul, bredde 36 mm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 313 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Resi9 Kombiafbryder XP RCBO 1P+N C 10A 6kA, 30mA, kl.A, R9D55610
313 kr
Til butik
Resi9 Kombiafbryder XP RCBO 1P+N C 10A 6kA, 30mA, kl.A, R9D55610 billede

Produktspecifikationer

Kategori: WATTOO.DK Elartikler Tavlemateriel Kombiafbryder (RCBO)
EAN: 3606481905413
Varenr.: 3322096825
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Schneider Resi9 Kombiafbryder HPFI 1P+N 10A, Hvid
313 kr
Til butik
Schneider Resi9 Kombiafbryder HPFI 1P+N 10A, Hvid billede

Produktinformation

Kombiafbryder fra Schneider Electric til beskyttelse af husets el-installationer i tilfælde af overbelastning, kortslutning eller fejlstrøm. Kombiafbryderen beskytter mod elektrisk stød ved direkte og indirekte kontakt samt mod brandfare. Mærkestrøm: 10...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Tavlemateriel
Farve: white
Størrelse: 36x82x70.5 mm
EAN: 3606481905413
Varenr.: 3322096825
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Resi9 XP RCBO/kombiafbryder 1PN C-karakteristik 10A 6kA 30mA klasse A 36mm
313 kr
Til butik
Schneider Electric Resi9 XP RCBO/kombiafbryder 1PN C-karakteristik 10A 6kA 30mA klasse A 36mm billede

Produktinformation

Denne Resi9 er en modulær kombiafbryder(RCBO): RCD/fejlstrømsafbryder med MCB/overstrømsbeskyttelse Det er en 1P+N afbryder med 1 beskyttet pol og 10A i mærkestrøm og C udløsningskurve. Jordafledningsbeskyttelsesklassen er A-type med en følsomhed på 30mA. Tidsforsinkelsen for jordlækagebeskyttelse er øjeblikkelig. Icn-klassificeret kortslutningsbrudkapacitet er op til 6.000A i henhold til EN/IEC 61009-2-1 standarden. Dette produkt beskytter mod kortslutning, kabeloverbelastning, elektrisk stød ved indirekte kontakt og brandfare. Det giver en sikker, pålidelig løsning til boliginstallationer. Dette produkt er i overensstemmelse med EN/IEC 61009-2-1 standarden. Den har en elektrisk udholdenhed, der går op til 7.500 cyklusser og en mekanisk udholdenhed, der går op til 20.000 cyklusser. Ue-driftsspændingen er 230VAC. Den kan monteres på DIN-skinne. Bredden i 9 mm pitch er 4. Produktets farve er hvid (RAL9003). Målene er (B) 36mm x (H) 82mm x (D) 70,5mm. Vægten er 186g. Varmeafgivelsen er 2,3W. Tilslutningsmomentet er 2N.m (top eller bund) for PZ2 skruetrækker type. Den har en IP20-beskyttelsesgrad (i henhold til IEC/EN 60529-standarden) og bliver IP40 en gang i modulær tavle. Driftstemperaturen er fra -25°C til -60°C.

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: R9D55610
EAN: 3606481905413
Varenr.: 3271866
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 1 polet + nul, bredde 36 mm
340 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Resi9 XP kombiafbryder C, 1P+0, 10A
359 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kombiafbr. 10A 30Ma C 1P+N 2M
371,95 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kombiafbr. 10a 30ma c 1p+n 2m
387,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Resi9 Kombiafbryder XP RCBO 1P+N 10A 6kA 30mA klasse A 36mm C-karakteristik
436,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Resi9 XP kombiafbryder C, 1P+0, 10A
449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 1 polet + nul, bredde 36 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 1 polet + nul, bredde 36 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK313 kr313 krKøb
2LavprisEl313 kr313 krKøb
3Proshop DK313 kr352 krKøb
4CS MEGASTORE DK340 kr379 krKøb
5Greenline359 kr359 krKøb
6Billigelogvvs.dk371,95 kr371,95 krKøb
7MaintainIt387,5 kr387,5 krKøb
8vvsfittings.dk436,25 kr436,25 krKøb
9BilligVVS DK449 kr449 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 1 polet + nul, bredde 36 mm

PriceData har fulgt prisen på SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 1 polet + nul, bredde 36 mm i 166 dage. Laveste pris i perioden er 292 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 313 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 305 kr.

Den nuværende pris på 313 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 1 polet + nul, bredde 36 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for SCHNEIDER ELECTRIC Kombiafbryder - RCBO 10A Udløserstrøm 30mA, C karakteristik, type A, 1 polet + nul, bredde 36 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026313 kr3,82 kr (1%)
7. maj 2026309,18 kr3,82 kr (1%)
6. maj 2026313 kr3,82 kr (1%)
3. maj 2026309,18 kr9,18 kr (3%)
2. feb. 2026300 kr4 kr (1%)
21. dec. 2025296 kr4 kr (1%)
20. dec. 2025292 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret