Gå til hovedindhold

SCHNEIDER ELECTRIC Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 3 polet + nul, 6kA kortslutningsbrydeevne, 400v AC, , 54mm bred

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3606485849638
Pris fra 89 krtil 159 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 70 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 88 kr 25. maj

Sammenlign priser på SCHNEIDER ELECTRIC Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 3 polet + nul, 6kA kortslutningsbrydeevne, 400v AC, , 54mm bred og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 89 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SCHNEIDER ELECTRIC Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 3 polet + nul, 6kA kortslutningsbrydeevne, 400v AC, , 54mm bred
89 kr
Til butik
SCHNEIDER ELECTRIC Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 3 polet + nul, 6kA kortslutningsbrydeevne, 400v AC, , 54mm bred billede

Produktspecifikationer

Kategori: Automatsikringer
Farve: 1
Artikel nr.: R9P19713
EAN: 3606485849638
Varenr.: 9887848
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Resi9 Automatsikring XP MCB 3P+N C 13A 6kA, 54 mm, R9P19713
90 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Resi9 XP MCB/automatsikring 3PN C-karakteristik 13A 6kA 54mm
93 kr
Til butik
Schneider Electric Resi9 XP MCB/automatsikring 3PN C-karakteristik 13A 6kA 54mm billede

Produktinformation

Dette Resi9-produkt er en lavspændings-miniatureafbryder (MCB). Det er en 3P+N afbryder med 3 beskyttet pol og 13A i mærkestrøm og C udløsningskurve Den Icn-klassificerede kortslutningsbrudkapacitet er op til 6.000A ved 400VAC med en driftsfrekvens på 50Hz til 60Hz i overensstemmelse med EN/IEC 60898-1 standarden. Denne miniatureafbryder beskytter kredsløbet mod kortslutning og overbelastningsstrøm. Dette produkt overholder EN/IEC 60898-1 standarden. Den elektriske udholdenhed er op til 7.500 cyklusser og den mekaniske udholdenhed er op til 20.000 cyklusser. Resi9 er målrettet boliger til individuelle og kollektive bygninger. Denne afbryder har en ON/OFF indikation for lokal signalering med vippekontrol. Den har en tunneltype terminalforbindelse øverst eller nederst. Tilslutningen tillader stive kobberkabler. Kabeltværsnitskapaciteten er fra 1mm2 til 16mm2. Tilslutningen tillader fleksible kobberkabler. Kabeltværsnitskapaciteten er fra 1mm2 til 10mm2. Tilslutningen tillader fleksible med ferrule kobberkabler. Kabeltværsnitskapaciteten er fra 1mm2 til 10mm2. Den nominelle Ue-driftsspænding er op til 400VAC med en driftsfrekvens på 50Hz til 60Hz. Ui nominelle isolationsspænding er op til 440VAC. Uimp-mærket impulsmodstandsspænding er 4kV. Overspændingskategorien er 3. Den kan monteres på DIN-skinne til modulopbygning. Bredden i 9 mm pitch er 6. Dimensionerne er (B) 54 mm x (H) 81 mm x (D) 73,5 mm. Varmeafgivelsen er 2,8W. Produktets farve er hvid (RAL 9003). Produktets vægt er 320g. Begrænsningsklassen er 3 i overensstemmelse med EN/IEC 60898-1 standarden. Afisoleringslængden er 13 mm (top eller bund). Tilslutningsmomentet er 2N.m (top eller bund) for PZ2 skruetrækker type. I henhold til IEC 60529-standarden er IP-beskyttelsesgraden IP20 og bliver IP40 en gang i modulær tavle. Driftstemperaturen er fra -25°C til +60°C. Opbevaringstemperaturen er fra -40°C til +60°C.

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: R9P19713
EAN: 3606485849638
Varenr.: 3271863
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AUTOMATSIKRING C13A 3P+N 6KA 3M
98,43 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Automatsikring C13A 3P+N 6Ka 3M
104,68 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Automatsikring c13a 3p+n 6ka 3m
108,75 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric Resi9 bolig automatsikring C 4P, 13A
109 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Resi9 Automatsikring XP MCB 3P+N 13A 6kA 54mm C-karakteristik
125 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Resi9 automatsikring C 3P+N 13A, hvid
159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SCHNEIDER ELECTRIC Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 3 polet + nul, 6kA kortslutningsbrydeevne, 400v AC, , 54mm bred koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SCHNEIDER ELECTRIC Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 3 polet + nul, 6kA kortslutningsbrydeevne, 400v AC, , 54mm bred koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK89 kr128 krKøb
2WATTOO.DK90 kr90 krKøb
3Proshop DK93 kr132 krKøb
4EL-GROSSISTEN98,43 kr98,43 krKøb
5Billigelogvvs.dk104,68 kr104,68 krKøb
6MaintainIt108,75 kr108,75 krKøb
7Greenline109 kr109 krKøb
8vvsfittings.dk125 kr125 krKøb
9BilligVVS DK159 kr159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SCHNEIDER ELECTRIC Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 3 polet + nul, 6kA kortslutningsbrydeevne, 400v AC, , 54mm bred

PriceData har fulgt prisen på SCHNEIDER ELECTRIC Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 3 polet + nul, 6kA kortslutningsbrydeevne, 400v AC, , 54mm bred i 170 dage. Laveste pris i perioden er 87 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 93 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 90 kr.

Den nuværende pris på 89 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for SCHNEIDER ELECTRIC Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 3 polet + nul, 6kA kortslutningsbrydeevne, 400v AC, , 54mm bred. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for SCHNEIDER ELECTRIC Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 3 polet + nul, 6kA kortslutningsbrydeevne, 400v AC, , 54mm bred de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202689 kr1 kr (1%)
25. maj 202688 kr2 kr (2%)
21. maj 202690 kr1 kr (1%)
19. maj 202689 kr2 kr (2%)
18. maj 202691 kr2 kr (2%)
9. maj 202693 kr
7. maj 202692,71 kr
6. maj 202693 kr
1. maj 202692,71 kr3,71 kr (4%)
21. jan. 202689 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret