Gå til hovedindhold

ABB Automatsikring, MCB 13A C karakteristisk, 2 polet, 6kA kortslutningsbrydeevne, 230/400V AC, 36mm bred

ABBEludstyrEAN: 4016779465809
Pris fra 58 krtil 82 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 24 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ABB Automatsikring, MCB 13A C karakteristisk, 2 polet, 6kA kortslutningsbrydeevne, 230/400V AC, 36mm bred og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 58 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 2 polet, 6kA kortslutningsbrydeevne, 230v AC, , 36mm bred
58 kr
Til butik
ABB Automatsikring - MCB 13A C karakteristisk, 2 polet, 6kA kortslutningsbrydeevne, 230v AC, , 36mm bred billede

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Automatsikringer
Farve: 1
Artikel nr.: 2CDS252001U0134
EAN: 4016779465809
Varenr.: 21534357
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB S202-C13 automatsikring, 2P, 13A
59 kr
Til butik
ABB S202-C13 automatsikring, 2P, 13A billede

Produktinformation

Pålidelig beskyttelse til dine elinstallationer med 2-polet automatsikring 13A Når hverdagen kræver tryghed omkring strømmen i hjemmet eller sommerhuset, er det rart at vide, at du kan stole på en automatsikring, der tager hånd om både sikkerhed og stabil...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Tavlemateriel
Størrelse: 35 mm
EAN: 4016779465809
Varenr.: 2122900099
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Automatsikring c 13a, 2-polet c-karakteristik, brydeevne 6ka, 230/400v ac, 35mm bred s202-c13
60 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
ABB S202-C13 automatsikring, 2P, 13A
67 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Automatsikring c13a 2p 6ka 2m
68,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB S202-C13 automatsikring, 2P, 13A
71 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Automatsikring C 13A 2POL 6 KA
75,5 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB S202-C13 automatsikring, 2P, 13A
76 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
ABB S202-C13 Automatsikring, 13 A, 2-polet, C, 6 kA, 400 V, 35 mm
78,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
ABB Automatsikring C 13a, 2-polet, 6ka, 230/400v ac, 35mm bred
82 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Automatsikring, MCB 13A C karakteristisk, 2 polet, 6kA kortslutningsbrydeevne, 230/400V AC, 36mm bred koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Automatsikring, MCB 13A C karakteristisk, 2 polet, 6kA kortslutningsbrydeevne, 230/400V AC, 36mm bred koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK58 kr97 krKøb
2BilligVVS DK59 kr59 krKøb
3Proshop DK60 kr99 krKøb
4LavprisEl67 kr67 krKøb
5MaintainIt68,75 kr68,75 krKøb
6LavprisVVS71 kr71 krKøb
7WATTOO.DK75,5 kr75,5 krKøb
8Greenline76 kr76 krKøb
9vvsfittings.dk78,75 kr78,75 krKøb
10Elvvs.dk82 kr82 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABB Automatsikring, MCB 13A C karakteristisk, 2 polet, 6kA kortslutningsbrydeevne, 230/400V AC, 36mm bred

PriceData har fulgt prisen på ABB Automatsikring, MCB 13A C karakteristisk, 2 polet, 6kA kortslutningsbrydeevne, 230/400V AC, 36mm bred i 135 dage. Laveste pris i perioden er 58 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 60 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 59 kr.

Den nuværende pris på 58 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for ABB Automatsikring, MCB 13A C karakteristisk, 2 polet, 6kA kortslutningsbrydeevne, 230/400V AC, 36mm bred. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for ABB Automatsikring, MCB 13A C karakteristisk, 2 polet, 6kA kortslutningsbrydeevne, 230/400V AC, 36mm bred de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202658 kr1 kr (2%)
20. maj 202659 kr1 kr (2%)
7. maj 202658 kr1 kr (2%)
29. apr. 202659 kr
23. apr. 202659,38 kr
22. apr. 202660 kr
19. apr. 202659,38 kr
18. apr. 202660 kr
15. apr. 202659,38 kr
14. apr. 202660 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret