Gå til hovedindhold

Samsung Odyssey G9 S49FG916EU - G91F Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort

SamsungComputerskærmeEAN: 8806095977386
Pris fra 5.444 krtil 7.330 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.886 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung Odyssey G9 S49FG916EU - G91F Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5444 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Odyssey G9 G91F 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 144Hz
5.444 kr
Til butik
Samsung Odyssey G9 G91F 49" 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 144Hz billede

Produktinformation

Samsung Odyssey G9 S49FG916EU - G91F Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 49" - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: LS49FG916EUXEN
EAN: 8806095977386
Varenr.: 1003362879
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm ultrabred 49" Samsung Odyssey G9 G91F - Dual QHD, 144 Hz
-11%6.299 kr
Før 7.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm ultrabred 49" Samsung Odyssey G9 G91F - Dual QHD, 144 Hz billede

Produktinformation

Samsung G91F. Skærm diagonal: 124,5 cm (49"), Skærmopløsning: 5120 x 1440 pixel, HD-type: Dual QHD, Skærmteknologi: LCD, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 32:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbygget USB-hub, USB-hub-version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: SortDisplayBedømmelse af skærmkrumning: 1000RBerøringsskærm: IngenDynamisk kontrastforhold marketing navn: Mega DCRFarveområde: 92%HD-type: Dual QHDHDR-teknologi (High Dynamic Range): DisplayHDR 600, High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming)High Dynamic Range (HDR) understøttet: JaKontrastforhold (typisk): 2500:1LED-baggrundsbelysning: IngenMaksimal opdateringshastighed: 144 HzMålingstype af responstid: GTG (Gray to Gray)Naturligt aspektforhold: 32:9Paneltype: VAResponstid: 1 msSkærm diagonal: 124,5 cm (49")Skærm form: KurvetSkærmens lysstyrke (typisk): 350 cd/m²Skærmopløsning: 5120 x 1440 pixelSkærmteknologi: LCDStandard for farveskala: DCI-P3Synlig størrelse, horisontal: 119,2 cmSynlig størrelse, vertikal: 33,5 cmSynsvinkel, horisontal: 178°Synsvinkel, vertikal: 178°Vis antal farver: 1,07 milliarder farverVis lysstyrke (min.): 280 cd/m²Præstation<...

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skærme
Vægt: 19g
EAN: 8806095977386
Varenr.: 1842098
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm ultrabred 49" Samsung Odyssey G9 G91F - Dual QHD, 144 Hz
-11%6.319 kr
Før 7.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm ultrabred 49" Samsung Odyssey G9 G91F - Dual QHD, 144 Hz billede

Produktinformation

Samsung G91F. Skærm diagonal: 124,5 cm (49"), Skærmopløsning: 5120 x 1440 pixel, HD-type: Dual QHD, Skærmteknologi: LCD, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 32:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbygget USB-hub, USB-hub-version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: SortDisplayBedømmelse af skærmkrumning: 1000RBerøringsskærm: IngenDynamisk kontrastforhold marketing navn: Mega DCRFarveområde: 92%HD-type: Dual QHDHDR-teknologi (High Dynamic Range): DisplayHDR 600, High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming)High Dynamic Range (HDR) understøttet: JaKontrastforhold (typisk): 2500:1LED-baggrundsbelysning: IngenMaksimal opdateringshastighed: 144 HzMålingstype af responstid: GTG (Gray to Gray)Naturligt aspektforhold: 32:9Paneltype: VAResponstid: 1 msSkærm diagonal: 124,5 cm (49")Skærm form: KurvetSkærmens lysstyrke (typisk): 350 cd/m²Skærmopløsning: 5120 x 1440 pixelSkærmteknologi: LCDStandard for farveskala: DCI-P3Synlig størrelse, horisontal: 119,2 cmSynlig størrelse, vertikal: 33,5 cmSynsvinkel, horisontal: 178°Synsvinkel, vertikal: 178°Vis antal farver: 1,07 milliarder farverVis lysstyrke (min.): 280 cd/m²PræstationAMD FreeSync: JaAMD FreeSync-type: FreeSync Premium ProFlimmerfri teknologi: JaNVIDIA G-SYNC: IngenSpilfunktioner: Super Arena Gaming UXMultimedieIndbyggede højttaler(e): IngenIndbygget kamera: IngenIndbygget mikrofon: IngenDesignFarve: SortMarkedspositionering: SpilProduktfarve: SortPorte & GrænsefladerAntal DisplayPorts: 1Antal HDMI-porte: 2Antal mini DisplayPorts: 0Antal USB type-A downstream-porte: 2Antal USB Type-B opstrømsporte: 1Antal VGA-porte (D-sub): 0DisplayPort-version: 1.4HDMI: JaHDMI-version: 2.1Indbygget USB-hub: JaUdgang til hovedtelefoner: JaUSB-hub-version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)NetværkEthernet LAN: IngenWi-Fi: IngenErgonomiskBillede-i-billede: JaDrejelig: JaDrejevinkel område: -15 - 15°Hældningsindstilling: JaHældningsvinkelområde: -2 - 11°Højdejustering: JaJusterbar højde (maks.): 12 cmPanel montering grænseflade: 100 x 100 mmSkærmvisning (OSD): IngenVESA montering: JaStrømstyringEnergieffektivitetsklasse (HDR): GEnergieffektivitetsklasse (SDR): GEnergieffektivitetsskala: A til GEnergiforbrug (HDR) pr. 1000 timer: 118 kWhEnergiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: 45 kWhStrømforbrug (maks.): 180 WStrømforbrug (standby): 0,5 WStrømforbrug (typisk): 45 WStrømforsyningstype: InternVekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 HzVekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 VDriftsbetingelserDriftstemperatur (T-T): 10 - 40 °CRelativ luftfugtighed ved drift (H-H): 10 - 80%Vægt & størrelserBredde (med stativ): 1147,6 mmBredde (uden stativ): 1147,6 mmDybde (med stativ): 420,5 mmDybde (uden stativ): 293,8 mmHøjde (med stativ): 568,4 mmHøjde (uden stativ): 363,5 mmVægt (med stativ): 15,6 kgVægt (uden stativ): 10,6 kgEmballeringsdataPakkebredde: 1265 mmPakkedybde: 481 mmPakkehøjde: 343 mmPakkevægt: 20,6 kgStativ type: HAS-stativEmballage indholdKabler inkluderet: DisplayPortHDMIStrømUSB Type-A til USB Type-BStativ inkluderet: JaStrømkabellængde: 1,5 mAndre funktionerAdaptivt billede: JaAuto source switch+: JaBillede-for-billede (PbP): JaBilledstørrelse: YBrandspecifikke teknologier: Black EqualizerGarantiperiode: 2 ÅrOff Timer Plus: JaRapport om fabrikskalibreringer: JaSamsung Eye sparetilstand: JaSystem for digitalt signalformat: Ikke understøttetVirtueltAIM-punkt: Ja...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skærme
Vægt: 19g
EAN: 8806095977386
Varenr.: 1842098
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Odyssey G9 S49FG916EU - G91F Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort
6.488 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Odyssey G9 G91F 49 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 144Hz
6.649 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
49" Samsung Odyssey G9 S49FG916EU - 5120x1440 - 144Hz - VA
7.330 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Odyssey G9 S49FG916EU - G91F Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Odyssey G9 S49FG916EU - G91F Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.444 kr5.444 krKøb
2Boligcenter DK6.299 kr6.299 krKøb
3Vivas DK6.319 kr6.479 krKøb
4CS MEGASTORE DK6.488 kr6.687 krKøb
5Ultrashop6.649 kr6.649 krKøb
6Proshop DK7.330 kr7.330 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Odyssey G9 S49FG916EU - G91F Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort

PriceData har fulgt prisen på Samsung Odyssey G9 S49FG916EU - G91F Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.468 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 6.260 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.718 kr.

Den nuværende pris på 5.444 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Samsung Odyssey G9 S49FG916EU - G91F Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Samsung Odyssey G9 S49FG916EU - G91F Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20265.444 kr432 kr (7%)
23. maj 20265.876 kr50 kr (1%)
16. maj 20265.926 kr372 kr (7%)
2. apr. 20265.554 kr136 kr (3%)
13. feb. 20265.418 kr28 kr (1%)
12. feb. 20265.446 kr92 kr (2%)
11. feb. 20265.354 kr5 kr (0%)
7. feb. 20265.349 kr97 kr (2%)
6. feb. 20265.446 kr33 kr (1%)
4. feb. 20265.479 kr81 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret