Gå til hovedindhold

Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

SamsungHarddiskeEAN: 8806094946857
Pris fra 4.768 krtil 6.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.251 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.256 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4768 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
4.768 kr
Til butik
Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0CW - SSD - krypteret - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption - integreret kølelegeme

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: MZ-V9P4T0CW
EAN: 8806094946857
Varenr.: 1001581259
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 990 Pro SSD - 4TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0
4.927 kr
Til butik
Samsung 990 Pro SSD - 4TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 4.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 4 TB, intern, overførselshastighed: 7450 MB/s (læs) / 6900 MB/s (skriv), IOPS: 1400000 IOPS (læs) / 1550000 IOPS (skriv), 4GB LPDDR4 RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), hardware kryptering: 256 bit / TCG Opal, DirectStorage kompatibel, Samsung Pascal S4LV008 controller, NB! Leveres bulk (uden tilbehør), farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: SSD
Artikel nr.: MZ-V9P4T0CW / GW
EAN: 8806094946857
Varenr.: 3198219
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
5.669 kr
Til butik
Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Samsung 990 PRO Solid State-Drev - MZ-V9P4T0CW 4TB Oplev hurtigere ydeevne med Samsung 990 PRO Solid State-Drev, der tilbyder en imponerende kapacitet på 4TB. Dette M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) drev er designet til at opfylde selv de mest krævende opga...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Forside
EAN: 8806094946857
Varenr.: 66730
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Samsung 990 Pro 4 TB M.2 PCIe 4.0 NVMe
-3%5.999 kr
Før 6.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Samsung 990 Pro 4 TB M.2 PCIe 4.0 NVMe
-3%6.019 kr
Før 6.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.768 kr4.768 krKøb
2Proshop DK4.927 kr4.927 krKøb
3Ultrashop5.669 kr5.669 krKøb
4Boligcenter DK5.999 kr5.999 krKøb
5Vivas DK6.019 kr6.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 178 dage. Laveste pris i perioden er 2.996 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 4.902 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.034 kr.

Den nuværende pris på 4.768 kr er 18% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Samsung 990 PRO SSD MZ-V9P4T0CW 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20264.768 kr82 kr (2%)
29. maj 20264.686 kr105 kr (2%)
28. maj 20264.791 kr111 kr (2%)
22. maj 20264.902 kr95 kr (2%)
12. maj 20264.807 kr299 kr (7%)
9. maj 20264.508 kr166 kr (4%)
8. maj 20264.674 kr100 kr (2%)
6. maj 20264.774 kr49 kr (1%)
5. maj 20264.725 kr259 kr (6%)
2. maj 20264.466 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret