Gå til hovedindhold

Rode RØDE PodMic USB - Mikrofon - 3-pin XLR, USB, 3,5 mm stik - hvid

RodeMikrofonerEAN: 0698813010929
Pris fra 1.679 krtil 1.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 140 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.617 kr 2. apr.

Sammenlign priser på RØDE PodMic USB - Mikrofon - 3-pin XLR, USB, 3,5 mm stik - hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1679 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
RØDE PodMic USB - Mikrofon - 3-pin XLR, USB, 3,5 mm stik - hvid
1.679 kr
Til butik
RØDE PodMic USB - Mikrofon - 3-pin XLR, USB, 3,5 mm stik - hvid billede

Produktspecifikationer

Mærke: Røde
Kategori: Hovedtelefoner & Mikrofoner
Farve: 6
Artikel nr.: PODMICUSBW
EAN: 0698813010929
Varenr.: 21640074
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mikrofon til podcast - RØDE PodMic USB, hvid, dynamisk
1.799 kr
Til butik
Mikrofon til podcast - RØDE PodMic USB, hvid, dynamisk billede

Produktinformation

Fordele ved dynamisk mikrofon til podcastSkab klar og professionel lyd til podcast, streaming og voiceover med RØDE PodMic USB. Den hvide, robuste studiemikrofon leverer fokuseret optagelse med nyrekarakteristik (cardioid), så din stemme står tydeligt, mens uønsket baggrund minimeres. Den kan tilsluttes direkte via USB-C til computer og har også XLR, så du kan bruge den med miksere og lydkort i dit setup.Til studiet, hjemmekontoret og on-the-goPodMic USB er oplagt til skabere, der ønsker enkel opsætning uden at gå på kompromis med kvalitet. Du får hovedtelefonudgang til direkte lytning, drejeknap til volumen og et solidt design i hvidt, der pryder dit skrivebord.Type: Studiemikrofon, dynamiskRetningskarakteristik: CardioidFrekvensområde: 20 – 20.000 HzMaks. lydtryk ved 1 kHz: 148 dBFølsomhed: −57 dB / 14 mV/PaÆkvivalent støjniveau: 26 dBImpedans (indgang): 460 ΩBitdybde / samplerate: 24 bit / 48 kHzTilkoblinger: XLR, USB-C, hovedtelefonudgangForbindelse: KabletStrømforsyning: USB, 5 V, 100 mAKontrol: Drejeknap (volumen)Understøttet OS: Windows 10, Mac OS X 10.15 CatalinaFarve: HvidMål (H × B × D): 11,0 × 10,9 × 12,3 cmVægt: 0,90 kgMedfølger: USB-C-kabel...

Produktspecifikationer

Mærke: Rode
Kategori: Mikrofoner
Vægt: 1.36g
EAN: 0698813010929
Varenr.: 1924130
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Røde PodMic USB-C plus XLR - Hvid
1.819 kr
Til butik
Røde PodMic USB-C plus XLR - Hvid billede

Produktinformation

PodMic USB er en ekstremt alsidig dynamisk mikrofon i broadcast-kvalitet til podcasting, streaming og skabelse af indhold. Med den samme utrolige lydkvalitet og kompakte, men robuste chassis som bestselleren PodMic, nu med en kraftfuld ny funktion: både XLR og USB-forbindelse.

Produktspecifikationer

Mærke: Røde
Kategori: Mikrofon
Artikel nr.: PODMICUSBW
EAN: 0698813010929
Varenr.: 3277062
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Røde Podmicusb White
1.819 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrofon til podcast - RØDE PodMic USB, hvid, dynamisk
1.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RØDE PodMic USB - Mikrofon - 3-pin XLR, USB, 3,5 mm stik - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RØDE PodMic USB - Mikrofon - 3-pin XLR, USB, 3,5 mm stik - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.679 kr1.679 krKøb
2Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
3Proshop DK1.819 kr1.819 krKøb
4Dustin DK1.819 kr1.905,25 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for RØDE PodMic USB - Mikrofon - 3-pin XLR, USB, 3,5 mm stik - hvid

PriceData har fulgt prisen på RØDE PodMic USB - Mikrofon - 3-pin XLR, USB, 3,5 mm stik - hvid i 143 dage. Laveste pris i perioden er 1.617 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 1.819 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.769 kr.

Den nuværende pris på 1.679 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for RØDE PodMic USB - Mikrofon - 3-pin XLR, USB, 3,5 mm stik - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for RØDE PodMic USB - Mikrofon - 3-pin XLR, USB, 3,5 mm stik - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.679 kr115 kr (6%)
3. maj 20261.794 kr24 kr (1%)
2. maj 20261.818 kr24 kr (1%)
11. apr. 20261.794 kr84 kr (5%)
10. apr. 20261.710 kr93 kr (6%)
2. apr. 20261.617 kr178 kr (10%)
1. apr. 20261.795 kr24 kr (1%)
31. mar. 20261.819 kr24 kr (1%)
29. mar. 20261.795 kr24 kr (1%)
20. jan. 20261.819 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret