Gå til hovedindhold

Rode RØDE Boompole - Boom-stang Aluminium 3.28 m

RodeMikrofonerEAN: 0698813000630
Pris fra 794 krtil 999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 205 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 779 kr 29. maj

Sammenlign priser på RØDE Boompole - Boom-stang Aluminium 3.28 m og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 794 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
RØDE Boompole Boom-stang Sort
794 kr
Til butik
RØDE Boompole Boom-stang Sort billede

Produktinformation

RØDE Boompole - Boom-stang for mikrofon - for RØDE VideoMicro II

Produktspecifikationer

Artikel nr.: BOOMPOLE
EAN: 0698813000630
Varenr.: 1000660368
Gå til Music2you
TrustScore 5 ud af 54,8
RØDE Boompole - Boom-stang Aluminium 3.28 m
889 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mikrofonbom RØDE Boompole - sort
909 kr
Til butik
Mikrofonbom RØDE Boompole - sort billede

Produktinformation

Professionel mikrofonbom til film og optagelseRØDE Boompole er en solid mikrofonbom til dig, der arbejder med lydoptagelse i felten eller i studiet. Den lange konstruktion giver dig den nødvendige rækkevidde til at placere din mikrofon tæt på kilden uden at komme i billedet, så du får ren og fokuseret lyd ved interviews, reportage og videooptagelser.Design og komfortBommen er sort og udformet med et behageligt greb, så den er let at styre under længere optagelser. Med en længde på op til 330 cm og en vægt på 0,94 kg er den nem at håndtere, samtidig med at den giver stabilitet, når mikrofonen holdes over motivet.Produkttype: MikrofontilbehørFarve: SortAntal: 1Vægt: 0,94 kgLængde: 330 cmBredde: 4,0 cmDybde: 4,0 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Rode
Kategori: Mikrofon tilbehør
Vægt: 1.2g
EAN: 0698813000630
Varenr.: 1891457
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrofonbom RØDE Boompole - sort
929 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Røde BoomPole
976 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Røde Boompole
999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RØDE Boompole - Boom-stang Aluminium 3.28 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RØDE Boompole - Boom-stang Aluminium 3.28 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK794 kr794 krKøb
2Music2you889 kr889 krKøb
3Boligcenter DK909 kr909 krKøb
4Vivas DK929 kr1.008 krKøb
5Proshop DK976 kr1.015 krKøb
6Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for RØDE Boompole - Boom-stang Aluminium 3.28 m

PriceData har fulgt prisen på RØDE Boompole - Boom-stang Aluminium 3.28 m i 178 dage. Laveste pris i perioden er 779 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 976 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 845 kr.

Den nuværende pris på 794 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for RØDE Boompole - Boom-stang Aluminium 3.28 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for RØDE Boompole - Boom-stang Aluminium 3.28 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026794 kr15 kr (2%)
29. maj 2026779 kr110 kr (12%)
19. maj 2026889 kr80 kr (10%)
5. maj 2026809 kr80 kr (9%)
21. apr. 2026889 kr87 kr (9%)
20. apr. 2026976 kr87 kr (10%)
29. mar. 2026889 kr30 kr (3%)
20. feb. 2026919 kr70 kr (8%)
2. feb. 2026849 kr2 kr (0%)
30. jan. 2026847 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret