Gå til hovedindhold

Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE

RuijieNetværkEAN: 6971693271838
Pris fra 788 krtil 2.275,84 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.487,84 kr (65% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 717 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 788 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ruijie Networks RG-RAP2260(G) Trådløs forbindelse 2.4/5.35GHz Hvid
788 kr
Til butik
Ruijie Networks RG-RAP2260(G) Trådløs forbindelse 2.4/5.35GHz Hvid billede

Produktinformation

Ruijie Networks RG-RAP2260(G). 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 1201 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2-AES. Ethernet LAN-datahastigheder: 10,100,1000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: RG-RAP2260(G)
EAN: 6971693271838
Varenr.: 1002317477
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE
-48%979 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE billede

Produktinformation

Stabilt WiFi 6 adgangspunkt til kontor og skoleRuijie RG-RAP2260(G) er et WiFi 6 adgangspunkt designet til pålidelig trådløs dækning i små og mellemstore netværk. Det understøtter op til 512 samtidige brugere og leverer høj hastighed på 5 GHz med op til 1201 Mbit/s samt 574 Mbit/s på 2,4 GHz. Med PoE-strøm får du fleksibel installation, og den diskrete hvide front gør den velegnet til vægmontering i moderne miljøer.Fordele ved WiFi adgangspunkt i virksomhedenRG-RAP2260(G) understøtter 2×2 MIMO, flere SSID’er (op til 8) samt isolering mellem brugere og VLAN, så gæster og medarbejdere nemt kan adskilles. Web-baseret administration og Wi‑Fi-roaming gør det enkelt at drifte et stabilt netværk, mens integrerede antenner holder designet slankt.Trådløse standarder: IEEE 802.11ax/ac/n/g/b/aHastighed 5 GHz: op til 1.201 Mbit/sHastighed 2,4 GHz: op til 574 Mbit/sFrekvensbånd: 2,4 – 5,35 GHzAntal samtidige brugere: 512SSIDs: op til 8, inklusive skjult SSIDSikkerhed: WPA, WPA-PSK, WPA2-AES, WPA-TKIP; hvidliste/sortlisteRoaming og trådløs isolation: JaMIMO: Ja (2×2)Porte: 2 × RJ-45 (10/100/1000), DC-indgangDHCP: klient og serverPlacering: Væg; LED-indikator for strømAntennetype: Intern, integreret; forstærkning: 3 dBi; antal: 2Strøm: PoE; typisk forbrug: 15,3 W; indgangsstrøm: 1,5 ADriftsforhold: 0 – 40 °C, 5 – 95 % RFOpbevaring: −40 – 70 °C, 5 – 95 % RFMål (H × B × D): 19,4 × 19,4 × 3,5 cmVægt: 0,56 kgFarve: HvidPakkens indhold: 1 stk....

Produktspecifikationer

Mærke: Ruijie
Kategori: Access Points
Vægt: 0.81g
EAN: 6971693271838
Varenr.: 1908535
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE
-48%999 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE billede

Produktinformation

Stabilt WiFi 6 adgangspunkt til kontor og skoleRuijie RG-RAP2260(G) er et WiFi 6 adgangspunkt designet til pålidelig trådløs dækning i små og mellemstore netværk. Det understøtter op til 512 samtidige brugere og leverer høj hastighed på 5 GHz med op til 1201 Mbit/s samt 574 Mbit/s på 2,4 GHz. Med PoE-strøm får du fleksibel installation, og den diskrete hvide front gør den velegnet til vægmontering i moderne miljøer.Fordele ved WiFi adgangspunkt i virksomhedenRG-RAP2260(G) understøtter 2×2 MIMO, flere SSID’er (op til 8) samt isolering mellem brugere og VLAN, så gæster og medarbejdere nemt kan adskilles. Web-baseret administration og Wi‑Fi-roaming gør det enkelt at drifte et stabilt netværk, mens integrerede antenner holder designet slankt.Trådløse standarder: IEEE 802.11ax/ac/n/g/b/aHastighed 5 GHz: op til 1.201 Mbit/sHastighed 2,4 GHz: op til 574 Mbit/sFrekvensbånd: 2,4 – 5,35 GHzAntal samtidige brugere: 512SSIDs: op til 8, inklusive skjult SSIDSikkerhed: WPA, WPA-PSK, WPA2-AES, WPA-TKIP; hvidliste/sortlisteRoaming og trådløs isolation: JaMIMO: Ja (2×2)Porte: 2 × RJ-45 (10/100/1000), DC-indgangDHCP: klient og serverPlacering: Væg; LED-indikator for strømAntennetype: Intern, integreret; forstærkning: 3 dBi; antal: 2Strøm: PoE; typisk forbrug: 15,3 W; indgangsstrøm: 1,5 ADriftsforhold: 0 – 40 °C, 5 – 95 % RFOpbevaring: −40 – 70 °C, 5 – 95 % RFMål (H × B × D): 19,4 × 19,4 × 3,5 cmVægt: 0,56 kgFarve: HvidPakkens indhold: 1 stk.

Produktspecifikationer

Mærke: Ruijie
Kategori: Access Points
Vægt: 0.81g
EAN: 6971693271838
Varenr.: 1908535
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ruijie RG-RAP2260(G) - Trådløs forbindelse - 5 GHz, 2.4 GHz
1.708 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Reyee wifi6, cloud acces point
1.799 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Reyee Cloud access point Wifi6
2.275,84 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK788 kr788 krKøb
2Boligcenter DK979 kr979 krKøb
3Vivas DK999 kr1.078 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.708 kr1.708 krKøb
5Greenline1.799 kr1.799 krKøb
6EL-GROSSISTEN2.275,84 kr2.275,84 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE

PriceData har fulgt prisen på Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE i 131 dage. Laveste pris i perioden er 717 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 979 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 782 kr.

Den nuværende pris på 788 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Adgangspunkt WiFi 6 - Ruijie RG-RAP2260(G), 1201 Mbit/s, hvid, PoE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026788 kr1 kr (0%)
28. maj 2026787 kr5 kr (1%)
27. maj 2026782 kr2 kr (0%)
25. maj 2026784 kr1 kr (0%)
24. maj 2026785 kr5 kr (1%)
23. maj 2026780 kr7 kr (1%)
22. maj 2026787 kr2 kr (0%)
20. maj 2026785 kr1 kr (0%)
17. maj 2026784 kr6 kr (1%)
16. maj 2026790 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret